Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów sieci Świat Książki – lipiec 2021

Na liście podsumowującej sprzedaż lipcową Świata Książki, znów cztery nowości. Dwie książki zamieniły się miejscami. Na pierwsze miejsce z siódmego awansowała powieść Pomiędzy siostrami Kristin Hannah (Świat Książki), na jej miejsce spadła Zaginiona siostra Lucindy Riley (Albatros).


1. Z siódmego na czołowe miejsce awansowała powieść Pomiędzy Siostrami Kristin Hannah (Świat Książki): Dramatyczne losy dwóch sióstr, które po latach odnajdują łączącą je niegdyś więź, są jeszcze jednym tego przykładem. Claire kocha i jest kochana; Meghann boi się bliskości, nie pozwala, by jej życiem rządziły emocje. Claire żyje skromnie, otoczona rodziną i przyjaciółmi; Meghann zajmuje luksusowy apartament, ale czuje się w nim obco i samotnie.


2. Na miejscu drugim nowość na liście – Wybaczam ci Remigiusz Mroza (Czwarta Strona): Ina Kobryn prowadzi spokojne, uporządkowane życie. Spełnia się w pracy, wraz z mężem stara się o dziecko i właściwie nie ma powodów do zmartwień. Wszystko zmienia się, gdy pewnej nocy siada przed laptopem i dostrzega, że mąż nie wylogował się ze swojego konta na Facebooku. Jej wzrok pada na krótką wiadomość o treści „wybaczam ci”, pochodzącą od nieznajomej dziewczyny. Bagatelizuje sprawę, ale gdy budzi się rano, okazuje się, że nadawczyni popełniła samobójstwo na samym środku placu Konstytucji w Warszawie. Mąż twierdzi, że nie ma pojęcia, kim jest ta dziewczyna.
Ina zaczyna odkrywać, że to nie jedyna tajemnica, którą ukrywał przed nią partner…


3. Siedem sióstr (t. 1 cyklu “Siedem sióstr”) Lucindy Riley (Albatros) zalicza poważny awans – z miejsca 10 na trzecie: Każda z nich jest inna. Każda urodziła się w innej części świata i ułożyła sobie życie z dala od pozostałych sióstr. Przybrany ojciec – tajemniczy Pa Salt – nadał im imiona mitycznych Plejad.
Kiedy sześć młodych kobiet dowiaduje się o jego śmierci, wszystkie, niczym ptaki do gniazda, sfruwają do rodzinnego domu – bajecznego zameczku nad Jeziorem Genewskim – a tam czekają na nie zaszyfrowane wiadomości na temat ich pochodzenia.


4. O jedno miejsce spadła Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie Natalii de Barbaro (Agora S.A.) (spadek o jedno miejsc). Ta powieść to Idealna lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu za dużo jest powinności, a za mało radości.


5. Z drugiego na piąte spadła Pieśń o Achillesie (Albatros), debiut literacki Madeline Miller, autorki niezapomnianej Kirke. Książka nagrodzona Orange Prize for Fiction, tygodniami utrzymująca się na liście bestsellerów „New York Timesa”: Nad Achillesem, synem króla i pięknej nimfy, ciąży straszliwe fatum. Tylko on może zapewnić Grecji wygraną w wyniszczającej wojnie. Ale zwycięstwo dopełni się wtedy, kiedy zginie.


6. Na tym miejscu druga nowość – Martwiec (cykl o policjantach z Lipowa. Tom 13) Katarzyny Puzyńskiej (Prószyński Media): Lokalny autobus wyrusza swoją standardową trasą, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie pozostaje żaden ślad. Jakby rozpłynęli się w powietrzu. Po jakimś czasie jedna z podróżnych wraca. Nic nie pamięta i nie umie powiedzieć, co się wydarzyło. Kiedy w końcu zaczyna przypominać sobie fragmenty zdarzeń, zostaje zamordowana…


7. Poważny spadek z miejsca pierwszego zaliczyła Zaginiona siostra Lucindy Riley (Albatros) (awans z miejsca czwartego) – siódmy tom cyklu “Siedem sióstr”: Bajeczna i pełna przygód podróż dookoła świata w poszukiwaniu Merope, zaginionej siódmej siostry D’Apliese!


8. Kolejny spadek (najpierw z pierwszego na z czwarte) zaliczyła Terapeutka B.A. Paris (Albatros): Budząca dreszcz grozy opowieść o wymarzonym domu, który skrywa mroczną tajemnicę…


9. Twarz Magdy Gessler widzimy już wszędzie. W telewizji, na szyldach jej restauracji, punktach sprzedaży jej lodów, na opakowaniach sprzętu AGD. Nic więc dziwnego, że trafiła na okładkę książki… o niej samej. Autobiografię (pt. Magda, wyd. 5Why Promotion) tej “królowej” polskiej gastronomii wsparł piórem Dominik Lisowski.


10. Listę zamyka czwarta nowość w pierwszej dziesiątce lipca – Moje bardzo włoskie wakacje Sue Robertsa (Świat Książki): Idealna komedia romantyczna na poprawę humoru.
Uroczy pensjonat, układanie sobie życia na nowo oraz przystojny Włoch. Czy to przypadkiem nie brzmi za dobrze, żeby mogło być prawdziwe?


Miejsca w drugiej dziesiątce zajęły następujące książki:

  1. Pi razy oko, Matt Park (Insignis Media)
  2. Płonący bóg. Trylogia Wojen Makowych. Księga 3 książę, Rebecca F. Kuang (Fabryka Słów)
  3. Kicia Kocia na plenerze, Anita Głowińska (Media Rodzina)
  4. Narzeczona nazisty, Barbara Wysoczańska (Filia)
  5. Zanim Cię zobaczę, Emily Houghton (Albatros)
  6. Moje wielkie greckie wakacje, Sue Roberts (Świat Książki)
  7. Dom Głosów, Donato Carrisi (Albatros)
  8. Martwy sad, Mieczysław Gorzka (Bukowy Las)
  9. 29 sekund, T.M. Logan (Bukowy Las)
  10. Silenzio, Bruno! Disney Pixar Luca, Meredith Ruso, Giovanni Rigano (Olesiejuk)

Dodaj komentarz