Festiwale literackie Targi Targi, festiwale

Letni Plener Literacki w Gdyni już w piątek 13 sierpnia

Fundacja Historia i Kultura oraz Miasta Gdynia zapraszają do udziału w letnim Plenerze Literackim. W programie 40 spotkań ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek ponad 60 wystawców oraz wiele atrakcji dla całych rodzin. W dniach 13-15 sierpnia wydawcy czekają na czytelników na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, natomiast w Muszli Koncertowej zapraszają na spotkania z autorami.


Wśród gości m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, Eustachy Rylski, Roma Ligocka, Grzegorz Piątek, Natalia Fiedorczuk, Nina Majewska-Brown (premiera), Katarzyna Tubylewicz, Iza Klementowska (premiera), Ula Ryciak, Michał Cichy, Vincent V. Severski, Robert Małecki, Małgorzata Oliwia Sobczak, Gabriela Jatkowska i Karolina Głogowska (premiera), Bartosz T. Wieliński, Rafał Skąpski (premiera), Jacek Karczewski, Iwona Kienzler, Barbara Kosmowska.

Spotkania z autorami poprowadzą: Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska, Adam Szaja i Piotr Dobrołęcki.

Na rodziny z dziećmi czeka bogaty program dziecięcych atrakcji literackich – spotkania z autorami oraz warsztaty i animacje związane z książką przygotowane przez organizatorów wspólnie z Międzypokoleniowym Festiwalem Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki i Biblioteką Gdynia.

Dodatkowo wszystkim zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia polecamy wizytę na stoisku Nagrody, gdzie można będzie kupić publikacje dotychczasowych laureatów i tegorocznych nominowanych.

Z ofertą książek w doskonałym wyborze czekać będą na Plenerze Literackim w Gdyni uznani wydawcy, m.in.:  Akapit Press, Albatros, Świat Książki, EGMONT, Sonia Draga, Debit, Vectra, Bellona, MG, Literatura, Adamada, Agora, Książkowe Klimaty, Wielka Litera, WAB, Magia Słowa, Uroboros, Solis, Fabryka Słów, Bukowy Las, Zakamarki, Wilga, Zielona Sowa, Nasza Księgarnia, timof comics, Grupa Helion, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Wydawnictwo BIS, Wydawnictwo Amaltea, Kwiaty Orientu, Wydawnictwo Marpress, Oficyna Naukowa, Poławiacze Pereł, Claroscuro, Wydawnictwo Nowa Baśń, Wydawnictwo Olesiejuk, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo Literackie i Wydawnictwo ZNAK. Bogata oferta wydawców uzupełniona zostanie przez Księgarnie Świat Książki, która zadba o to, by każdy znalazł na Plenerze swoje wymarzone książki. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach. Ponadto, zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia polecamy wizytę na stoisku Nagrody, gdzie można się będzie zapoznać z publikacjami dotychczasowych laureatów, a także tegorocznych nominowanych.

Ciekawy i zróżnicowany program oraz bogata oferta najlepszych wydawców – Plener Literacki w Gdyni zapowiada się świetnie, to doskonały prognostyk przed plenerowymi Warszawskimi Targami Książki, na które zapraszamy od 9 do 12 września!Plener Literacki w Gdyni, Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego
Serdecznie zapraszamy od piątku do niedzieli: 13-15 sierpnia 2021 r.


Godziny otwarcia:
•    w piątek w godz. 12.00-19.00,
•    w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.


Ciekawy i zróżnicowany program oraz bogata oferta najlepszych wydawców – Plener Literacki w Gdyni zapowiada się świetnie, to doskonały prognostyk przed plenerowymi Warszawskimi Targami Książki, na które organizatorzy zapraszają od 9 do 12 września!

(info Fundacja Historia i Kultura)

Dodaj komentarz