Różne Rynek wydawniczy

29 września – premiera książki-cegiełki „O, Choroba” – akcja charytatywna Wydawnictwa Agora i Fundacji Iskierka.

29 września, na zakończenie miesiąca świadomości chorób nowotworowych u dzieci premierę ma książka dla młodych czytelniczek i czytelników, jakiej jeszcze nie było.


O, choroba to powieść graficzna stworzona charytatywnie przez duet cenionych twórców popularnonaukowych książek Bogusia Janiszewskiego i Maksa Skorwidera, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Agora dla dzieci we współpracy z Fundacją ISKIERKA.

To historia dwunastoletniej Adeli w której życiu pojawił się rak. Opowieść pełna jest fascynujących i podanych w oryginalny sposób naukowych informacji dotyczących mechanizmów choroby i sposobów walki z nią. Pokazuje zmiany, jakie zachodzą w życiu dziewczynki oraz emocje, z którymi musi sobie radzić. Do niełatwego tematu autorzy podeszli z empatią, szacunkiem i humorem.

To już czwarta po „NieObcym”, „Nadziei” i „Wszystkich kolorach świata” literacka akcja charytatywna Wydawnictwa Agora.

Cena książki wynosi 35 złotych. Środki uzyskane ze sprzedaży książki O, choroba zostaną przekazane na wsparcie dzieci z chorobami nowotworowymi i ich rodzin – podopiecznych Fundacji ISKIERKA. Zebrane środki umożliwią zapewnienie dodatkowego dostępu do pomocy psychologicznej. To indywidualne interwencje kryzysowe, konsultacje psychologiczne oraz terapie krótkoterminowe podopiecznych fundacji i ich rodzin zarówno w trakcie leczenia, po jego zakończeniu, jak i dla rodziców po stracie dziecka.

Fundacja ISKIERKA od 2006 roku opiekuje się dziećmi leczonymi głownie w specjalistycznych ośrodkach na w Katowicach, Chorzowie i Zabrzu a także w Rzeszowie. Realizuje projekty ogólnopolskie i prowadzi pomoc finansową dla dzieci leczonych również w innych ośrodkach w Polsce i za granicą.

W akcji charytatywnej od początku aktywnie bierze udział EMPIK – nasz partner. Wsparcie zaoferowały również stale współpracujące z Wydawnictwem Agora firmy – Platon, OSDW Azymut, Ateneum, Świat Książki TaniaKsiążka.pl, Bonito.pl, Czytam.pl, Gandalf.pl. W akcję włącza się z każdym dniem coraz więcej księgarń stacjonarnych oraz instytucji kultury, o czym informować będziemy na bieżąco na naszych profilach w mediach społecznościowych. Dzięki zaangażowaniu tak wielu podmiotów książka-cegiełka O, choroba ma szansę pojawić się w sklepach internetowych, księgarniach stacjonarnych i bibliotekach, docierając do szerszego grona odbiorców,, angażując czytelników w pomoc dzieciom cierpiącym na choroby nowotworowe.


O, choroba
tekst: Boguś Janiszewski
ilustracje: Max Skorwider
Wydawnictwo Agora dla dzieci i Fundacja ISKIERKA

Dla dzieci w wieku 9-12+ lat 
Premiera: 29 września 2021 r.
Cena: 35 zł
Premiera ONLINE – 29.09, godz. 18.00

Spotkanie wokół książki z Bogusiem Janiszewskim, Maksem Skorwiderem, Jolantą Czernicką-Siwecką z Fundacji ISKIERKA oraz ambasadorami akcji charytatywnej – Katarzyną Kasią i Jarosławem Boberkiem. Prowadzi Weronika Wawrzkowicz.

www. empik.com/premieraonline

(info Agora SA)

Dodaj komentarz