Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów sieci Świat Książki – wrzesień 2021

Lista sprzedaży Świata Książki zaskakuje nas we wrześniu aż siedmioma nowościami – tak samo jak lista sierpniowa. W pierwszej dziesiątce aż sześć kryminałów, a na  miejscu pierwszym  Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele, Artura Nowaka i Stanisława Obirka (Agora SA).


1. Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele, Artur Nowak, Stanisław Obirek (Agora SA): Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają (…) Przez media co i rusz przewijają się kolejne skandale, które pokazują, że hierarchowie mają na sumieniu bodaj wszystkie grzechy główne.
To system jest chory – taką tezę stawiają autorzy książki “Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele”.


2. Egzekucja Remigiusza Mroza, 14 tom serii z Joanną Chyłką (Czwarta Strona): Minęły trzy miesiące, od kiedy Kordian Oryński zaginął. Przez cały ten czas Chyłka robiła wszystko, by go odnaleźć, ale nie natrafiła na żaden ślad.
Prawniczka nie zamierza jednak się poddawać. Aby zapewnić sobie fundusze na dalsze poszukiwania, prowadzi biuro porad prawnych i mimo że nie może sama reprezentować klientów przed sądem, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywała do tego kogoś innego. Jednocześnie stara się doprowadzić do uchylenia decyzji sądu dyscyplinarnego o usunięciu jej z zawodu.
Nic nie wskazuje na to, by w którejkolwiek ze spraw udało jej się odnieść sukces – aż do momentu, kiedy zgłasza się do niej policjant oskarżony o zabójstwo cywila…


3. Studentka, Tess Gerritsen, Gary Braver (Albatros): Nie ma nic gorszego na świecie niż furia porzuconej kobiety.
Istnieją dziesiątki sposobów, by się zabić. Przez 32 lata służby w bostońskiej policji detektyw Frankie Loomis poznała je wszystkie. Kiedy jednak zaczyna badać sprawę tragicznego upadku młodej dziewczyny z balkonu apartamentowca, instynkt natychmiast podpowiada jej, że to nie było samobójstwo. Dlaczego nigdzie w mieszkaniu zmarłej nie znaleziono telefonu komórkowego? Dlaczego atrakcyjna i zdolna Taryn Moore miałaby się zabić, skoro właśnie dostała się na wymarzone studia doktoranckie?


4. Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie Natalii de Barbaro (Agora S.A.) – minimalny spadek o jedno miejsce: ta książka to idealna lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu za dużo jest powinności, a za mało radości..


5. Powolne spalanie, Paul Hawkins (Świat Książki): Makabryczne morderstwo młodego człowieka na barce w Londynie nasuwa pytania o rolę trzech kobiet. Laury, przeżywającej trudne chwile dziewczyny, z którą późniejsza ofiara umówiła się na przelotny seks i która według świadków jako ostatnia wyszła z barki chłopaka. Carli, jego pogrążonej w żałobie ciotki, i tak już opłakującej inną krewną, która zginęła ledwie kilka tygodni wcześniej. I Miriam, wścibskiej sąsiadki, która znalazła zakrwawione zwłoki i ma tajemnice przed policją.


6. Potęga podświadomości (wydanie nowe uzupełnione), Joseph Murphy Summers (Świat Książki): …jeden z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek napisano. Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia. Teraz do rąk czytelników trafia nowe wydanie uzupełnione komentarzami z nigdy nie publikowanych prac Autora.
Rewolucyjne techniki doktora Murphy’ego opierają się na sprawdzonej zasadzie: Jeśli uwierzysz w coś bez zastrzeżeń i możesz to zobrazować w swoim umyśle, usuniesz podświadome przeszkody, które powstrzymują cię przed osiągnięciem upragnionego celu, a twoja wiara stanie się rzeczywistością.


7. Zazdrość, Jo Nesbo (Wydawnictwo Dolnośląskie): Śledczy z Aten zostaje wezwany do zbadania sprawy zaginięcia niemieckiego turysty na wyspie Kalimnos. W swojej karierze policjanta zyskał renomę, analizując zabójstwa pod kątem motywu zazdrości. Czy i tym razem intuicja go nie zawiedzie?


8. Spadek z miejsca czwartegoZabawa w chowanego, Guillaume Musso (Albatros): Trzyletnia córka Flory Conway, znanej pisarki obsesyjnie strzegącej swojej prywatności, znika z apartamentu na Brooklynie podczas zabawy z matką w chowanego. Nie ma śladów włamania – okna i drzwi są nienaruszone – a na nagraniach z kamer w budynku nie widać, ani żeby ktokolwiek wchodził do mieszkania, ani żeby dziewczynka je opuszczała. Po kilku miesiącach śledztwo utyka w martwym puncie i zrozpaczona Flora nie może się z tym pogodzić. Wciąż wierzy, że jej córka gdzieś jest i że w końcu uda się ją odnaleźć.


9. Nie mów nic nikomu, Harlan Coben (Albatros) – pierwszy tom kolekcji W labiryncie kłamstw – seria 28 książek megagwiazdy współczesnego thrillera – Harlana Cobena. Jego książki niezmiennie królują na listach bestsellerów, a serwowane przez niego zakończenia przyprawiają o zawrót głowy miliony czytelników. Międzynarodowa kariera Cobena rozpoczęła się od thrillera Nie mów nikomu; jako pierwszy autor na świecie otrzymał wszystkie trzy prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej, w tym najważniejszą – Edgar Poe Award.


10. Listę zamyka Asiuna Joanny Papuzińskiej (Literatura), ksiązk acykjlicznie pojawiająca się na naszej liście: historia małej Asiuni, dla której wojna zaczęła się tuż po jej piątych urodzinach, gdy pewnej nocy znikła mama i cały dom. Trzeba było iść spać do cudzego domu, gdzie zamiast mamy była obca pani, obce meble i trzeba było pić mleko z cudzego kubeczka, zamiast z tego co zawsze. Asiunia bardzo uważnie obserwuje świat i stara się jak najwięcej zrozumieć, choć przecież dla tak małej dziewczynki jest to strasznie trudne.
Wzruszająca literatura faktu dla najmłodszych wydana w koedycji z Muzeum Powstania Warszawskiego.


Miejsca w drugiej dziesiątce zajęły następujące książki:

  1. Wybaczam ci, Remigiusz Mróz (Czwarta Strona)
  2. Chłopcy z Placu Broni, Ferenc Molnar (Nasza Księgarnia)
  3. Biblioteczka przygody. Disney Pixar – Luca (wyd. Olesiejuk),
  4. Umysł zabójcy, Mike Omer (Świat Książki)
  5. Pozwól odejść, Kristin Hannah (Świat Książki)
  6. Dzień przedszkolaka. Historyjki z nalepkami, Anna Wiśniewska (Olesiejuk)
  7. Jak widzę świat… Kubuś okazuje życzliwość. Disney Kubuś i Przyjaciele (Olesiejuk)
  8. Billy Summers, Stephen King (Insignis Media),
  9. Bez winy,Charlotte Link (Sonia Draga)
  10. Kamienie na szaniec, Aleksander Kamiński (Nasz Księgarnia)

Dodaj komentarz