Targi w Polsce Targi, festiwale

Startują Wirtualne Targi Książki z bogatym programem wydarzeń branżowych

150 wydarzeń z 3 milionami unikalnych widzów i ponad 720 tys. kupionych książek – dotychczasowe 3 edycje Wirtualnych Targów Książki spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, a Empik wzmocnił swoją pozycję niekwestionowanego lidera wydarzeń kulturalnych w formule online. 13 października startuje kolejna, 4. już edycja targów, podczas których swoją ofertę zaprezentuje 150 wydawców. Przez dwa tygodnie odbędzie się 60 wydarzeń – nie tylko spotkania autorskie z polskimi i zagranicznymi pisarzami, ale także webinary i warsztaty między innymi w ramach nowej Sceny Rozwój. Z myślą o wydawcach, autorach i innych przedstawicielach rynku książki Empik przygotował również specjalny program wydarzeń na Scenie Forum. Eksperci Empiku oraz goście specjalni skupią się na zagadnieniach związanych z kontentem cyfrowym.


Wydarzenie, które pokochały miliony

Rozpoczynające się 13 października Wirtualne Targi Książki organizowane przez Empik to najważniejsze wydarzenie literackie online. W spotkaniach autorskich w ramach trzech wcześniejszych edycji wzięło udział w sumie 3 mln unikalnych widzów. Jesienna odsłona ma wszelkie podstawy, aby pobić dotychczasowe rekordy frekwencji. Na uczestników czeka 60 wyjątkowych eventów – spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, głównie wokół premier, warsztaty w tym live cooking, webinary oraz relacje zza kulis prowadzone przez influencerów. A wszystko na scenach: Głównej, Apostrof, Przecinek i Kropka, zupełnie nowej – Rozwój a także branżowej Scenie Forum.

Scena Główna to miejsce dla tzw. headlinerów, literatury sensacyjnej, kryminalnej i thrillerów. Wśród gości znajdziemy najważniejsze nazwiska z polskiej i światowej literatury, między innymi Katarzynę Bondę, Przemka Staronia, Alexa Michaelidesa, Johna Flanagana, a także Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka. Na Scenie Apostrof odbędą się wydarzenia poświęcone literaturze pięknej oraz reportażom – między innymi z udziałem Magdaleny Wolińskiej-Riedi, Jacka Dehnela, Dominiki Słowik, Kena Folleta i Zygmunta Miłoszewskiego. Dopełnieniem wydarzeń w tej przestrzeni będzie premiera książki oraz audiobooka: „Mała Księżniczka”, w której udział wezmą autorka Karolina Lewestam, a także Maja Ostaszewska oraz zespół Tęskno.

Nowością w programie Wirtualnych Targów Książki jest dedykowana literaturze poradnikowej Scena Rozwój – przestrzeń, która inspiruje do odkrywania i rozwoju nowych zainteresowań, porusza zagadnienia związane z motywacją, rozwojem osobistym, kulinariami czy ogrodnictwem. Na tej Scenie zagoszczą między innymi Maia Sobczak, Alicja Rokicka oraz Wioleta Błazucka, a warsztaty z ich udziałem będą połączone z sesją live cooking. Uczestnicy Wirtualnych Targów Książki będą także mogli wziąć udział w webinarze przygotowanym przez Natalię de Barbaro, autorkę bestsellerowej „Czułej przewodniczki”.

Rodzice natomiast znajdą wiele inspiracji podczas wydarzeń zaplanowanych na Scenie Przecinek i Kropka, gdzie pojawi się między innymi przegląd nowości literackich dla dzieci prezentowany przez dziennikarki Katarzynę Stoparczyk i Justynę Dżbik-Kluge oraz pisarza Marcina Szczygielskiego,a także odbędą się spotkania z Martyną Wojciechowską i Sylwią Chutnik.

Wydarzenia branżowe na Scenie Forum

2020 był rokiem audio, a ostatnie miesiące to kontynuacja trendu i dalsze wzmocnienie popularności treści cyfrowych. Sprzedaż ebooków i audiobooków rośnie w tempie dwucyfrowym, a model subskrypcyjny wybiera coraz więcej osób. Z aplikacji Empik Go oferującej dostęp do katalogu ponad 70 tysięcy audiobooków, e-booków oraz podcastów, korzysta już 250 tysięcy osób miesięcznie. Cyfryzacja oferty i dopasowanie jej do potrzeb klientów to kluczowe czynniki, które w najbliższej przyszłości będą decydować o pozycji wydawcy i autora na rynku. Na tych właśnie zagadnieniach skupią się eksperci z Empiku oraz goście specjalni podczas wydarzeń na Scenie Forum 4. Wirtualnych Targów Książki.

W programie znajdziemy m.in. specjalistyczne webinary: „Nowoczesny czytelnik – ebooki i audiobooki w bibliotekach”, „Jak projektować okładki cyfrowych książek?” czy „Jak nagrać dobry audiobook?”. To także spotkanie dotyczące print on demand- unikalnego rozwiązania oferowanego przez Virtualo oraz panel: „Czego czytelnik szuka w Internecie?”, przybliżający zagadnienia z obszaru SEO. Dodatkowo, wśród prowadzących wydarzenia na Scenie Forum pojawią się znani i cenieni polscy pisarze, między innymi Zygmunt Miłoszewski, który wspólnie z dr Igą Bałos opowie o prawach autorskich w publikacjach online. Współorganizatorem wydarzenia jest Unia Literacka.

Podczas ostatniej – wiosennej edycji Wirtualnych Targów Książki, w panelach dla branży uczestniczyło ponad 600 osób. To jednoznaczny sygnał, że taka forma spotkań z ekspertami cieszy się dużą popularnością i jest oczekiwana przez wydawców, autorów oraz twórców. Tematem przewodnim w ramach Sceny Forum będą treści cyfrowe, w produkcji których jesteśmy rynkowym liderem. Tylko w tym roku w ramach rozwoju oferty Empik Go na platformie pojawiły się 24 produkcje oryginalne Empik Go, z udziałem największych polskich gwiazd, między innymi Aleksandry Popławskiej, Cezarego Pazury czy Bogusława Lindy. Dodatkowo, dostarczyliśmy klientom niemal 18 tysięcy nowych odcinków podcastów i rozbudowaliśmy ofertę w ramach segmentów: true crime, mindfulness czy well-being. Nowością w ofercie Empik Go będą również e-komiksy – podkreśla Kuba Piotrkowicz, Head of Digital Content w Grupie Empik

Podczas Wirtualnych Targów Książki swoją ofertę zaprezentuje ponad 150 wydawców. Odwiedzający wirtualne stoiska mogą liczyć na atrakcyjne promocje i rabaty obejmujące publikacje drukowane oraz cyfrowe a także na bezpłatną dostawę zamówień w ramach usług Empik Premium. Będzie można również kupić książki z autografami twórców. Wydarzenie potrwa od 13 do 26 października online na: www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki oraz w aplikacji mobilnej Empik. Transmisje spotkań i warsztatów będą dostępne na profilach Empiku: na Facebooku (z tłumaczeniem na język migowy), Instagramie oraz YouTube. Webinary branżowe w ramach Sceny Forum odbędą się na platformie ClickMeeting i wymagają wcześniejszej rejestracji.

(info 38 Content Communication)

Dodaj komentarz