Filmy Rynek wydawniczy

Netflix nakręci serial według opowiadań Edgara Allana Poe

Po nakręceniu filmów na podstawie powieści Shirley’a Jacksona The Haunting of the Hill House (Nawiedzony dom na wzgórzu) i The Haunting of Bly Manor (Nawiedzony dwór w Bly) według powieści The Turn of the Screw (W kleszczach lęku) Henry’ego Jamesa, Mike Flanagan zainteresował się klasycznym opowiadaniem Edgara Allana Poe The Fall of the House of Usher (Zagłada domu Usherów).


Według zamieszczonej na Twitterze j informacji, Mike Flanagan planuje nakręcić miniserial dla Netflixa pod tym samym tytułem. Według Deadline Netflix złożył serię zamówień na projekt, który „będzie oparty na kilku dziełach Edgara Allana Poe”. Mike Flanagan wyreżyseruje połowę ośmioodcinkowego serialu, a pozostałe cztery odcinki będą dziełem Michaele Fimognari, z którym amerykański reżyser współpracował już wcześniej.

Przypomnijmy, że mistyczna nowela Edgara Allana Poe Zagłada domu Usherów została opublikowana na łamach Burton’s Gentleman’s Magazine we wrześniu 1839 roku. Narrator opowiadania odwiedza swego przyjaciela Rodericka, od którego otrzymał list z odległej części kraju, w którym ten narzeka na chorobę i prosi o słowa pociechy.  Podczas wizyty narrator dowiaduje się, że Roderick i jego siostra cierpią na jakąś dziwną chorobę, a ich dom wydaje się, jakby był żywym istnieniem… Krytycy przyjęli twórczość Poego dość chłodno, ale czytelnikom spodobała się mroczna historia, która później została uznana za klasykę literatury grozy.

Na razie nie wiadomo, którzy aktorzy zostaną zaproszenie do udziału w seriale i kiedy ruszą prace nad nim.
(info według Deadline, na zdjęciu E.A. Poe (ok. 1849 r.)

Dodaj komentarz