Konkursy Konkursy zagraniczne Różne Rynek wydawniczy

Niemiecka Nagroda Wydawnicza 2022

( rozpoczęciem tegorocznych Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do Niemieckiej Nagrody Wydawniczej 2022 (Deutscher Verlagspreis). Nagroda, ogłoszona przez Minister Stanu ds. Kultury Monikę Grütters, honoruje szczególnie zaangażowanych, mniejszych i niezależnych wydawców. Nagrody zostaną przyznane po raz czwarty. Ceremonia wręczenia nagród ma się odbyć w maju 2022 roku.

Monika Grütters podkreśla: Ważne jest uhonorowanie zaangażowania na rzecz różnorodności literackiej i dziennikarskiej w Niemczech oraz zwrócenie uwagi na wybitne programy wydawnicze. Wiemy, że od istnienia małych i średnich wydawców zależ przyszłość wielu wybitnych autorów.

Konkurs przewiduje nagrody (certyfikat jakości i premia w wysokości 24 tys. euro) nawet dla do 60 wydawców, trójka najlepszych otrzymuje po 60 tys. euro oraz certyfikat jakości.

Od 2021 roku wydawcy, którzy otrzymali nagrody przez dwa kolejne lata nie mogą aplikować do niej po raz trzeci (wymagana jest roczna przerwa). W przypadku zwycięzców głównych nagród nie mogą oni zgłaszać się do nagrody w kolejnym roku.


Od red.: A kiedy taka nagroda pojawi się w Polsce? Pozostawiamy to naszemu Ministerstwu Kullury, Sportu i Dziedzictwa Narodowego pod rozwagę.

Dodaj komentarz