Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów sieci Świat Książki – październik 2021

W październiku na liście bestsellerów Świata Książki pięć nowości, z których aż trzy zajęły czołowe lokaty. Na  miejscu pierwszym  książka-laureatka tegorocznej nagrody NIKE – Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku Zbigniewa Rokity (Czarne).


1. Na pierwszym miejscu książka-laureatka tegorocznej nagrody NIKE – Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku Zbigniewa Rokity (Czarne): Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotę, a ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem.


2. Nowość na liście – Pozwól odejść (Świat Książki) – Hannah Kristin autorka bestsellerów Słowik i Gdzie poniesie wiatr prezentuje kontynuację powieści Firefly Lane, na podstawie której powstał serial z Katherine Heigl i Sarah Chalke w rolach głównych.


3. Kolejna nowość – Strollowana rewolucja Rafała Ziemkiewicza (Fabryka Słów) to autorska analiza tego, co w tej chwili zachodzi w świecie – Moi zdaniem dlatego, że tym razem mamy do czynienia z rewolucją, mimo wszelkich pozorów, zupełnie inną, bezprecedensową.
Strollowaną.


4. Spadek z miejsca pierwszego Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele, Artur Nowak, Stanisław Obirek (Agora SA): Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają (…) Przez media co i rusz przewijają się kolejne skandale, które pokazują, że hierarchowie mają na sumieniu bodaj wszystkie grzechy główne.
To system jest chory – taką tezę stawiają autorzy książki “Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele”.


5. Awans o jedno oczko Potęga podświadomości (wydanie nowe uzupełnione), Joseph Murphy Summers (Świat Książki): …jeden z najlepszych i najskuteczniejszych poradników, jakie kiedykolwiek napisano. Ta książka pomogła milionom ludzi na całym świecie osiągnąć upragnione cele jedynie dzięki zmianie sposobu myślenia. Teraz do rąk czytelników trafia nowe wydanie uzupełnione komentarzami z nigdy nie publikowanych prac Autora.
Rewolucyjne techniki doktora Murphy’ego opierają się na sprawdzonej zasadzie: Jeśli uwierzysz w coś bez zastrzeżeń i możesz to zobrazować w swoim umyśle, usuniesz podświadome przeszkody, które powstrzymują cię przed osiągnięciem upragnionego celu, a twoja wiara stanie się rzeczywistością.


6. Najnowsza powieść Remigiusz Mroza – Przepaść (Filia): W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Ostatnim razem widziana była przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem przepadła bez wieści. Był to jej pierwszy wyjazd w góry, miała zamiar spędzić w nich tylko weekend, a w Zakopanem pojawiła się sama – mimo to wedle ustaleń policji szła czerwonym szlakiem w towarzystwie czterech mężczyzn.
Sprawę prowadzi Wiktor Forst, który odtwarza trasę dziewczyny z nadzieją, że odnajdzie ją żywą. Nie trafia na żadne poszlaki, odkrywa jednak w Tatrach coś, co rzuci nowe światło na zbrodnię sprzed lat…


7. Kolejny spadek zaliczyła Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie Natalii de Barbaro (Agora S.A.) – kolejny spadek minimalny spadek o jedno miejsce: ta książka to idealna lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu za dużo jest powinności, a za mało radości..


8. Z miejsca trzeciego spadła Studentka (autorzy: Tess Gerritsen i Gary Braver, wyd. Albatros): Nie ma nic gorszego na świecie niż furia porzuconej kobiety.
Istnieją dziesiątki sposobów, by się zabić. Przez 32 lata służby w bostońskiej policji detektyw Frankie Loomis poznała je wszystkie. Kiedy jednak zaczyna badać sprawę tragicznego upadku młodej dziewczyny z balkonu apartamentowca, instynkt natychmiast podpowiada jej, że to nie było samobójstwo. Dlaczego nigdzie w mieszkaniu zmarłej nie znaleziono telefonu komórkowego? Dlaczego atrakcyjna i zdolna Taryn Moore miałaby się zabić, skoro właśnie dostała się na wymarzone studia doktoranckie?


9. Z drugiego miejsca spadła Egzekucja Remigiusza Mroza, 14. tom serii z Joanną Chyłką (Czwarta Strona): Minęły trzy miesiące, od kiedy Kordian Oryński zaginął. Przez cały ten czas Chyłka robiła wszystko, by go odnaleźć, ale nie natrafiła na żaden ślad.
Prawniczka nie zamierza jednak się poddawać. Aby zapewnić sobie fundusze na dalsze poszukiwania, prowadzi biuro porad prawnych i mimo że nie może sama reprezentować klientów przed sądem, nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywała do tego kogoś innego. Jednocześnie stara się doprowadzić do uchylenia decyzji sądu dyscyplinarnego o usunięciu jej z zawodu.
Nic nie wskazuje na to, by w którejkolwiek ze spraw udało jej się odnieść sukces – aż do momentu, kiedy zgłasza się do niej policjant oskarżony o zabójstwo cywila…


10. Listę zamyka kolejna książeczka cyku “Disney Kubuś i Przyjaciele” Jak wiedzę świat… Kubuś okazuje życzliwość Aleksandry Górskiej (Olesiejuk): Kubuś to najsympatyczniejszy miś na świecie, a do tego jest bardzo życzliwy i pomocny. Pewnego dnia odkrywa, że ta jego uczynność wprawia go w doskonały humor. „Zorganizujmy grę w życzliwość” – zaproponował swoim przyjaciołom. Czy udało im się codziennie spełniać dobry uczynek?
Urocza opowiastka dla maluszków opatrzona jest wstępem, w którym psycholożka dziecięca podpowie, jak wspierać dziecko w rozwoju i jak je przygotować do życia w grupie.


Miejsca w drugiej dziesiątce zajęły następujące książki:

  1. Dług honorowy, Wojciech Chmielarz (Marginesy)
  2. Moja kuzynka Rachela, Daphne Maurier (Albatros)
  3. Balwierz, Katarzyna Bonda (Muza S.A.)
  4. W cieniu. Kulisy wywiadu III RP, Łukasz Maziewski, Grzegorz Małecki (Bellona)
  5. Czas łaski. Cykl Jake Brigance. Tom 3., John Grisham (Albatros)
  6. Jak widzę świat… Prosiaczek pokonuje strach. Disney Kubuś i Przyjaciele, Aleksandra Górska (Olesiejuk)
  7. Jak widzę świat… Kubuś okazuje życzliwość. Disney Kubuś i Przyjaciele (Olesiejuk)
  8. Słowik, Kristin Hannah (Świat Książki)
  9. Diuna. Cykl Kroniki Diuny. Tom 1. (wydanie filmowe), Herbert Frank (Rebis)
  10. Naklejkowe bajeczki. Pinokio (Olesiejuk

Dodaj komentarz