Rynek wydawniczy Rynek za granicą

Rosyjski rynek książki w górę

Największą aktywność czytelniczą wykazują Rosjanie w kategoriach wiekowych 16-19 i 20-24.

Według Rosindexu największą aktywność czytelniczą wykazują obywatele Rosyjskiej Federacji w kategoriach wiekowych 16-19 i 20-24 lata. Ich zainteresowanie książką wzrosło o 62,7% w porównaniu z okresem przed pandemią. Taka dynamika napawa optymizmem: według prognoz analityków do końca roku wolumen rosyjskiego rynku książki wyniesie 361 mln egzemplarzy i 99 mld rubli (84 mld w 2020 roku).

Największy wzrost w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy nastąpił w grupie 16-19-latków: liczba zakupów w niej wzrosła o 27% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Wśród młodzieży w kategorii wiekowej od 20 do 24 lat – o 4%. Tłumaczymy to między innymi z naszą aktywną promocją w Internecie, w szczególności wśród influencerów – wyjaśnia Irina Graaf, zastępca dyrektora generalnego ds. marketingu strategicznego i rozwoju GK (grupy firm) LitRes, największego serwisu książkowego w Rosji i krajach WNP.

Najpopularniejszymi e-bookami w „LitRes” w okresie od stycznia do września 2021 roku były e-booki: „5 języków miłości” Gary’ego Chapmana, Rozwiń swoją świadomość legalnie Władysława Gajdukewicza, Najbogatszy człowiek w Babilonie George’a Claysona, Zakochaj się w sobie. 50 sposobów na zwiększenie poczucia własnej wartości Anastazji Załogi, Siła myśli! Johna Kehoe.

(źródło probooks.ru) 

Dodaj komentarz