Edytorstwo Nowości wydawnicze Różne Rynek wydawniczy

“Books & Gardens” Wydawnictwa Kurtiak i Ley z AR

Pierwsza książka artystyczna z rozszerzoną rzeczywistością Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley pt. Books & Gardens ujrzała światło dzienne – została wydana z okazji 400-lecia najstarszego ogrodu botanicznego na świecie – The University of Oxford Botanic Garden (założony w 1621 r.).

Tematem obchodów jest wpływ roślin na życie ludzi. Korzystając z tej okazji Wydawnictwo Kurtiak Ley wydało zbiór aforyzmów, myśli o ogrodach, roślinach i ogrodnikach.  Książka ukazał się w języku angielskim, warstwę ilustracyjną stanowią zdjęcia przedstawiające powstawanie ogrodu wokół zabytkowej siedziby wydawnictwa.

Na uwagę zasługuje typowy dla tego wydawnictwa wysoki kunszt edytorski książki (wysublimowana typografia, oryginalny papier, skurzana okładka), a w tym przypadku użycie rozszerzonej rzeczywistości (AR) w projekcie okładki. Jeżeli popatrzymy na nią przez smartfona za pomocą specjalnej aplikacji, to wyleci z niej pszczoła i będzie latać nad książką. Jest to metaforyczne dopełnienie tematu. Rośliny mają bowiem fundamentalne znaczenie dla życia ludzi, natomiast pszczoły dla życia roślin.

Zobacz jak to działa:

(info. el)

Dodaj komentarz