Kiermasze książek Targi w Polsce Targi, festiwale

Targi Książki Historycznej 2021

Fundacja Historia i Kultura zapraszają na tegoroczną edycję Targów Książki Historycznej. Na czytelników czekają wydawcy, autorzy i ich książki w dniach 25-28 listopada 2021 r. w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.


Swoją ofertę zaprezentuje blisko 120 wydawnictw. Oficjalna inauguracja Targów nastąpi o godz. 12.00 w czwartek (25 listopada) . W Trakcie otwarcia TKH odbędzie się wręczenie Nagrody KLIO dla autorów najlepszych książek historycznych i ich wydawców.

Tak jak dotychczas i 29. edycja będzie strefą popularyzacji literatury historycznej, miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów. Bogaty program czterodniowych Targów obfituje w panele dyskusyjne, konferencje, spotkania autorskie, prezentacje gier strategicznych i planszowych. Od lat Targom Książki Historycznej towarzyszy Salon Książki Muzealnej prezentujący ofertę wydawniczą wielu polskich muzeów.

Pierwszego dnia Targów nastąpi uroczyste ogłoszenie laureatów konkursu na najlepszą książkę historyczną roku – KLIO. Nagroda KLIO przyznawana jest w czterech kategoriach: autorskiej – za indywidualny wkład autora w popularyzację historii; monografia naukowa – za merytoryczny wkład w poznawanie historii; edytorskiej – dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli…; varsaviana – za wkład w popularyzację historii Warszawy.

Mecenat nad Nagrodą KLIO sprawuje Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska. Mecenasem Nagrody w kategorii varsaviana jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Więcej informacji o TKH na stronie organizatora.

(źródło: TKH)

Dodaj komentarz