Targi w Polsce Targi, festiwale

Fundacja Historia i Kultura zaprasza na 29. Targi Książki Historycznej!

Fundacja Historia i Kultura zaprasza na 29. Targi Książki Historycznej! Od 25 do 28 listopada w Arkadach Kubickiego można będzie zapoznać się z ofertą blisko 120 wydawnictw z całej Polski.


Tradycyjnie już Targi będą miejscem popularyzacji literatury historycznej, miejscem spotkań z wydawcami, autorami i miejscem udanych zakupów. Różnorodny program czterodniowych Targów obfituje w panele dyskusyjne, konferencje, spotkania autorskie oraz prezentacje. Wśród gości Targów, z którymi odbędą się spotkania w Sali kinowej znaleźli się m.in.: prof. Cezary Król, prof. Andrzej Nowak, prof. Joanna Schiller-Walicka, prof. Paweł Kozłowski, Witold Modzelewski, Maciej Górny, Aleksander Gubrynowicz i Paweł Ukielski, dr Łukasz Kamiński, Przemysław Matusik, Małgorzata Niezabitowska i Tomasz Tomaszewski, Rafał Skąpski, płk. Grzegorz Małecki i Łukasz Maziewski, Krzysztof Puwalski. Ważnym elementem Targów Książki Historycznej jest Salon Książki Muzealnej prezentujący ofertę wydawniczą wielu polskich muzeów.

25 listopada

  • godz. 12.00 uroczystość otwarcia Targów i ogłoszenia laureatów Nagrody Klio – Sala Wielka
  • godz. 13.30 ogłoszenie zwycięzców konkursu o Nagrodę im. prof. Jerzego Skowronka – Sala Wielka
  • godz. 14.00 spotkanie z prof. Cezary Królem poprowadzi Włodzimierz Korzycki, Wydawnictwo Bellona – sala kinowa
  • godz. 15.00 seminarium „Andrzeja Walickiego spojrzenia na PRL i III RP” – panel dyskusyjny z udziałem prof. Joanny Schiller-Walickiej, prof. Pawła Kozłowskiego i red. Pawła Dybicza, Tygodnik Przegląd – sala kinowa

Organizatorem Targów Książki Historycznej jest Fundacja Historia i Kultura oraz Porozumienie Wydawców Książki Historycznej, Muzeum Zamek Królewski w Warszawie i Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Mecenasem i Wyłącznym Sponsorem Targów jest spółka akcyjna Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Targi Książki Historycznej
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie – wejście tylko od ul. Grodzkiej.

  • 25-27 listopada, w godzinach 10.00-18.00
  • 28 listopada, w godzinach 10.00-17.00

Wstęp bezpłatny

Dodaj komentarz