Listy bestsellerów Rynek wydawniczy

Lista bestsellerów sieci Świat Książki – listopad 2021

W listopadzie, z pierwszej dziesiątki październikowej listy bestsellerów Świata Książki, pozostały tylko trzy książki, z czego z  miejsca pierwszego na dziesiąte spadła książka-laureatka tegorocznej nagrody NIKE – Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku Zbigniewa Rokity (Czarne). Aż z dziewiętnastego miejsca na dziewiąte przeskoczyło filmowe wydanie Diuny (tom 1.) Herberta Franka (D.W. REBIS). A która książka uplasowała się na pierwszym miejscu?  – najnowsza powieść Harlana Cobena Mówi mi Win (Albatros).



1. Mów mi Win – najnowsza powieść Harlana Cobena (Albatros): Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce.
Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona podczas napadu na rodzinną posiadłość. Przez wiele miesięcy przetrzymywano ją w chacie na pustkowiu. Patricii udało się uciec, ale jej oprawców nie schwytano, nie odzyskano również rodzinnych pamiątek, które zostały skradzione podczas porwania…


2. Kalendarz adwentowy. Bajkowa kolekcja. Disney, praca zbiorowa (Olesiejuk): Co umila czekanie na Boże Narodzenie? Jak wytłumaczyć dziecku, że do Świąt jeszcze 24, 23, 22… dni i że teraz trwa adwent, ale ukochany świąteczny czas tuż-tuż?
Jest na to odpowiedź! Kalendarz adwentowy, i to najlepiej taki z „Bajkowej kolekcji”. Imponujący, nie tylko z powodu rozmiarów 35 x 53 cm, z bajecznie kolorową twardą oprawą, związany czerwoną wstążką. To nie wszystko, bo w środku… Ciąg dalszy bajkowego nastroju prosto spod choinki i kominka z trzaskającym ogniem… I do tego 24 przegródki, a w każdej jedna książeczka zapakowana w złotą obwolutę. Dwadzieścia cztery, czyli jedna książeczka na jeden dzień adwentu. To opowiastki o Bambim, Kubusiu, Mikim, Olafie i innych bohaterach znanych z animacji Disneya. Umilą dzieciom czas oczekiwania na najpiękniejsze święta w roku.


3. Z miejsca szóstego awansowała powieść Remigiusz Mroza – Przepaść (Filia): W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Ostatnim razem widziana była przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem przepadła bez wieści. Był to jej pierwszy wyjazd w góry, miała zamiar spędzić w nich tylko weekend, a w Zakopanem pojawiła się sama – mimo to wedle ustaleń policji szła czerwonym szlakiem w towarzystwie czterech mężczyzn.
Sprawę prowadzi Wiktor Forst, który odtwarza trasę dziewczyny z nadzieją, że odnajdzie ją żywą. Nie trafia na żadne poszlaki, odkrywa jednak w Tatrach coś, co rzuci nowe światło na zbrodnię sprzed lat…


4. Rzeczy, które czynimy z miłości, Kristin Hannah (Świat Książki): Sugestywna i wzruszająca opowieść o magii i sile macierzyństwa. Mówi o radości z powrotu do domu i wyborze pomiędzy własnym dobrem a miłością.
Historia Angeli, jednej z trzech sióstr Malone, przekonuje, że nawet jeśli nie zawsze można zapobiec trudnym doświadczeniom, to warto się z nimi zmierzyć w godny sposób, a życie niesie nie tylko trudy, ale i nagrody za ich pokonywanie.


5. Rozwiązuję i naklejam. Zadania Mikołaja, praca zbiorowa (Olesiejuk): Kolorowe łamigłówki dla dzieciaków, które rozwijają wyobraźnię i uruchamiają szare komórki. Wśród zadań znajdziemy między innymi: sudoku, liczenie, krzyżówki, labirynty, kolorowanki i szukanie różnic. Do książek zostały dołączone zabawne naklejki z buźkami.


6.  Nigdy, Ken Follett (Albatros): Pauline Green, amerykańska prezydent, robi wszystko, by uniknąć wydania rozkazu użycia broni nuklearnej… Chang Cai, błyskotliwy szef chińskiego wywiadu, prowadzi misterną grę, by powstrzymać rząd swojego kraju przed starciem z Zachodem… Tamara i Abdul, agenci CIA, rozpracowują w Afryce Północnej struktury islamskich terrorystów… Kiah, piękna młoda Afrykanka, decyduje się na niebezpieczną podróż przez Saharę, by zapewnić przyszłość swojemu dziecku… Oni wszyscy poświęcają się, ponieważ wierzą, że są w stanie sprawić, żeby świat stał się lepszym i bezpieczniejszym miejscem. Tylko że to może nie wystarczyć…


7. Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta, Anita Głowińska (Media Rodzina): Zbliżają się święta. Kicia Kocia i Nunuś mają ręce pełne roboty. Czas wykonać ozdoby na choinkę, upiec pierniczki i przygotować się na przyjście specjalnego gościa… Mikołaja przynoszącego prezenty! To będą wyjątkowe święta spędzone z bliskimi!


8. Mikołajkowe łamigłówki, praca zbiorowa (Olesiejuk): Seria „Widzę, myślę, rysuję“ to zbiór sześciu książeczek aktywizujących zawierających zadania kształcące spostrzegawczość, logiczne myślenie, proste umiejętności matematyczne oraz doskonalące układ ręka-oko. Wszystkie te sprawności są bardzo pomocne podczas szkolnej nauki, lecz ucząc, bawią. Słowem są znakomitą rozrywką i skuteczną nauką.


9. Aż z dziewiętnastego miejsca na dziewiąte przeskoczyło filmowe wydanie Diuny (tom 1.) Herberta Franka (D.W. REBIS): Arrakis, zwana Diuną, to jedyne we wszechświecie źródło melanżu. Z rozkazu Padyszacha Imperatora planetę przejmują Atrydzi, zaciekli wrogowie władających nią dotychczas Harkonnenów. Zwycięstwo księcia Leto Atrydy jest jednak pozorne – przejęcie planety ukartowano. W odpowiedzi na atak Imperium i Harkonnenów dziedzic rodu Atrydów Paul staje na czele rdzennych mieszkańców Diuny i sięga po imperialny tron.
Najnowszą ekranizację Diuny wyreżyserował Denis Villeneuve (Blade Runner 2049, Sicario). Autorami scenariusza są Eric Roth (Forrest Gump), Jon Spaihts (Doktor Strange) i Denis Villeneuve, a muzyki – Hans Zimmer (Gladiator, Incepcja, Dunkierka). W obsadzie gwiazdy światowego kina: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Jason Momoa, Charlotte Rampling, Javier Bardem, Josh Brolin, Zendaya i Oscar Isaac.


10. Z pierwszego miejsca na dziesiąte – książka-laureatka tegorocznej nagrody NIKE – Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku Zbigniewa Rokity (Czarne): Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotę, a ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem.


Miejsca w drugiej dziesiątce zajęły następujące książki:

  1. Potęga podświadomości (wydanie nowe uzupełnione), JosephMurphy (Media Rodzina)
  2. Gwiazdkowy prosiaczek, J.K. Rowling (Albatros)
  3. Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie, Natalia de Barbaro (Agora S.A.)
  4. Strollowana rewolucja, Rafał Ziemkiewicz (Fabryka Słów)
  5. Strollowana rewolucja, Jane Corry (Albatros)
  6. Nadchodzi III wojna światowa, Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz (Rebis)
  7. Szczęście przy kominku, Gabriela Gargaś (Czwarta Strona)
  8. Świat maluszka. U Świętego Mikołaja. Książeczka z okienkami, praca zbiorowa (Olesiejuk)
  9. Filozofia dla zabieganych, Jonny Thomson (Insignis Media)
  10. Moje pierwsze bajki na święta. Disney . praca zbiorowa (Olesiejuk)

Dodaj komentarz