Poligrafia poligrafia - różne

Heidelberg powraca do notowań SDAX

3 grudnia br. na podstawie regularnego przeglądu indeksów giełdowych Niemiecka Giełda Papierów Wartościowych (DAX) ogłosiła powrót Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) do notowań SDAX (indeks giełdowy składający się z 70 małych i średnich spółek w Niemczech). Odzwierciedla to fakt, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy kapitalizacja rynkowa firmy wzrosła ponad trzykrotnie do ponad 700 milionów euro.


Heidelberg widzi bardzo wyraźny trend wzrostowy kursu swoich akcji, który ostatnio wyraźnie przekroczył poziom dwóch euro. Potwierdza to udaną transformację Grupy w rozwijającą się spółkę technologiczną.
Heidelberg zamierza kontynuować ten rozwój w przyszłości, realizując swoją strategię.

Chcielibyśmy podziękować naszym pracownikom za wspaniałą pracę w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Powrót do SDAX jest dla nas zarówno potwierdzeniem, jak i zachętą. Potwierdzeniem udanej transformacji Heidelberga w ostatnich kwartałach i zachętą do dalszego robienia wszystkiego, co w naszej mocy, aby wszyscy nasi interesariusze odnieśli korzyści z naszych pozytywnych wyników poprzez zrównoważony wzrost wartości – komentuje Rainer Hundsdörfer, Prezes i Dyrektor Generalny firmy.

Dodatkowe informacje dostępne są na www.heidelberg.com.
(info Heidelberg Polska)

Dodaj komentarz