Konkursy Konkursy zagraniczne

Wśród kandydatów do PEN America Literary Awards tłumaczenie poezji polskiego autora

PEN Ameryka (amerykański oddział PEN International) ogłasza długie listy swych nagród przyznawanych w 2022 roku. Do podziału 350 tys. USD.


Nagrody PEN America Literary Awards przyznawane są w 11 kategoriach (m.in. b iografia, debiut, literatura faktu poezja, przekład) i mających swoich patronów (m.in. Robert W. Bingham, John Kenneth Galbraith, Jean Stein, E. Hemingway).

Miło nam donieść, że w kategorii przekład poezji znalazł się tomik wierszy Jerzego Ficowskiego Everything I Don’t Know (Wszystko to, czego nie wiem) w tłumaczeniu Jennifer Grotz i Piotra Sommera (wyd. World Poetry Books).

W Polsce tomik Wszystko to, czego nie wiem ukazał się nakładem Wydawnictwa Pogranicze w ramach serii “Meridian” i został przygotowany w związku z przyznaniem tytułu Człowieka pogranicza Jerzemu Ficowskiemu przez Ośrodek “Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” oraz Fundację “Pogranicze”.

Finalistów poznamy pod koniec stycznia, ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród – koniec lutego.


PEN America (wcześniej PEN American Center), jest organizacją non-profit założona w 1922 roku z siedzibą w Nowym Jorku. Działa na rzecz obrony wolności słowa w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie poprzez rozwój literatury i praw człowieka.

(źródło PEN America)

Dodaj komentarz