Konkursy Konkursy zagraniczne

Bologna Book Plus wybierze najpiękniejszą okładkę książki dla dorosłych

Organizatorzy Bologna Book Plus ogłosili nową międzynarodową nagrodę Jackets off! na najpiękniejszą okładkę książki dla dorosłych. Nominowane projekty zostaną zaprezentowane na wystawie w Bolonii oraz na stronie internetowej organizatorów, a zwycięzcę poznamy podczas marcowych targów.


Bologna Book Plus to nowe branżowe targi, odbywające się równolegle do Bologna Children’s Book Fair – Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej w Bolonii. Targi zostały pomyślane jako ich uzupełnienie, poświęcone książkom dla odbiorcy dorosłego. Ubiegłoroczne wydarzenie inauguracyjne miało charakter wyłącznie wirtualny i obejmowało konferencje i wydarzenia online. Druga edycja (21-24 marca) będzie już wydarzeniem fizycznym, współorganizowanym z Bologna Children’s Book Fair.

Instytut Książki zaprasza polskich wydawców do nadsyłania zgłoszeń – poniżej najważniejsze zasady:

  • W konkursie mogą brać udział okładki książek wydanych w Polsce między styczniem 2020 a grudniem 2021;
  • Powinny one być skierowane do odbiorcy dorosłego;
  • Pod uwagę będzie brana literatura piękna i faktu, zarówno polskich autorów, jak i książki przetłumaczone na polski z obcych języków (pod warunkiem, że zaprojektowano nową okładkę do polskiego wydania);
  • Okładkę zgłasza wydawca, przesyłając w terminie do 8 lutego br. na adres a.urbanowska@instytutksiazki.pl (plik w formacie pdf dobrej jakości – powinna to być rozkładówka zawierająca pierwszą i czwartą stronę okładki oraz grzbiet, a także skrzydełka, jeśli książka je posiada; krótki komentarz przedstawiający koncepcję projektu bądź stojącą za nim ideę, o objętości do 150 słów).

Instytut Książki i jury Bologna Book Plus mogą zwrócić się do wydawcy o nadesłanie fizycznych egzemplarzy książki.

W pierwszym etapie IK wyłoni spośród nadesłanych projektów trzy, które trafią na długą listę 18 projektów z różnych krajów i zostaną zaprezentowane w Bolonii. W drugim etapie międzynarodowe branżowe jury w Bolonii wybierze krótką listę 6 najlepszych okładek, a w końcu wytypuje zwycięzcę, który zostanie ogłoszony podczas targów.

(info Instytut Książek)

One thought on “Bologna Book Plus wybierze najpiękniejszą okładkę książki dla dorosłych

Dodaj komentarz