Najlepsze książki/plebiscyty

Literacka Nagroda Motyli – ruszył nabór

Wydawnictwo Papierowy Motyl oraz Firma Dystrybucyjna Motyle Książkowe ogłaszają Ogólnopolski Konkurs Literacki “Literacka Nagroda Motyli”. Konkurs skierowany jest do autorów, wydawców i self-publisherów, a jury nagrody wybierze najlepsze ich zdaniem propozycje literackie z lat 2020 i 2021.


Na stronie Nagrody czytamy: Uwielbiamy książki! I wiemy, że Wy również je lubicie i szanujecie. Znamy rynek wydawniczy od dawna i wiemy, ile wspaniałych i cennych tytułów wydawanych jest rocznie w Polsce. Wiele z nich jest promowanych i prezentowanych czytelnikom ale również są takie, które pomimo swojej niezaprzeczalnej wartości pozostają niezauważone. W dobie cyfryzacji wielu autorów wydających samodzielnie tytuły nie zawsze znajduje wsparcie promocyjne i dystrybucyjne na polskim rynku. Chcemy zaprezentować Czytelnikom WASZE książki, niezależnie od tego, czy zostały wydane przez wydawcę czy też samodzielnie przez samego autora. 

W skład Jury wchodzą: Danuta Awolusi (pisarka, youtuberka,  niezależna copywriterka, blogerka), Marika Krajniewska (pisarka, wydawca, scenarzystka), ola_lifestyle (pasjonatka książek, recenzentka. Prowadzi bloga poświęconego literaturze), Dorota Rostkowska (dyrektor handlowa w hurtowni Motyle Książkowe),  Małgorzata Żebrowska (filolożka i literaturoznawczyni, z zamiłowania pisarka i dziennikarka, z zawodu menedżerka w branży księgarskiej).

Autorzy wybranych książek otrzymają nagrody pieniężne (10,0, 5,0, 1,0 tys. zł za poszczególne miejsca) oraz wsparcie promocyjne i dystrybucyjne.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz informacje szczegółowe są dostępne w stronie konkursowej: www.literackanagrodamotyli.pl

Zgłoszenia można nadsyłać do 25 marca.


Papierowy Motyl to wydawnictwo założone przez Marikę Krajniewską, wydaje współczesną literaturę polską, wspiera mentoringiem pisarskim i wydawniczym autorów, którzy samodzielnie wydają swoje książki.

Misją Firmy Dystrybucyjnej Motyle Książkowe jest dystrybucja małych, niszowych wydawnictw oraz ich profesjonalna obsługa.

(źródło Literacka Nagroda Motyli)

Dodaj komentarz