Najlepsze książki/plebiscyty

Plebiscyt Lokomotywa – książka dla niedorosłych – głosowane do końca stycznia

Do końca stycznia można oddawać głosy w internetowym Plebiscycie Lokomotywa – książka dla niedorosłych. Wybrane przez blogerów książki zgrupowane zostały po 10 tytułów w sześciu kategoriach: tekst, fakt, obraz, komiks, przekład, od A do Z.


Plebiscyt Lokomotywa – książka dla niedorosłych to coroczna, organizowana od 2018 roku, inicjatywa blogerów piszących o książkach dla dzieci i młodzieży. W tym roku to już czwarta edycja plebiscytu. Nominacje wybrała grupa autorów y blogów, którzy od lat szerzą czytelnictwo książek dziecięcych i młodzieżowych (Co czytam Konstantemu i Matyldzie, Dżin z tomikiem, Maki w Giverny, Mała czcionka, Mała Ka f ka, Mały pokój z książkami, O tym, że, Poczytaj dziecku, Synkowe czytanie, W Nieparyżu, Dodruk poproszę i Zabawkator).

Czytelnicy mogą głosować do 31 stycznia, poprzez formularz na stronie plebiscytu.

Wnosimy do zespołu różne jakości, bo z książkami dziecięcymi mamy kontakt na rozmaite sposoby: współtworzymy je, promujemy czytelnictwo w instytucjach kultury i prywatnych inicjatywach, oceniamy jako rodzice. Staramy się równoważyć zachwyt krytycyzmem. Wierzymy w moc książki dobrze napisanej, pięknie zilustrowanej, świetnie przetłumaczonej, starannie zredagowanej i w moc sprawczą mądrych wydawców – tak o inicjatywie pisze jedna z jej współorganizatorek.

(źródło: Plebiscyt Lokomotywa)

Dodaj komentarz