Rynek wydawniczy Wydawnictwa

Wydawnictwo Mięta – nowy gracz na rynku książki!

Powstało nowe wydawnictwa na polskim rynku książki! Założycielkami Wydawnictwa Mięta są dwie kobiety z ogromnym doświadczeniem na rynku wydawniczym – Agnieszka Trzeszkowska-Bereza oraz Katarzyna Berenika Miszczuk!


Panie zdradzają, jak zrodził się pomysł na stworzenie własnej przestrzeni wydawniczej.

Wszystko zaczęło się od mięty – do czytania, pisania, redagowania, wymyślania nowych historii, w końcu wydawania książek. Szybko się okazało, że nie możemy bez tego żyć. Dzięki temu pod koniec stycznia 2022 roku założyłyśmy Wydawnictwo Mięta. Nazwa odnosi się do powiewu świeżości i orzeźwienia, które chcemy wnieść na polski rynek wydawniczy, oraz do tego wspaniałego uczucia mięty do książek, którym pragniemy zarazić jak największą rzeszę czytelników. Będziemy wydawać szeroko pojętą literaturę rozrywkową dla dorosłych oraz literaturę dla dzieci i młodzieży. Ma to być rozrywka na najwyższym poziomie, pozwalająca naszym czytelnikom na chwilę wytchnienia od codziennych zmartwień i szarości życia.

Na rok 2022 mamy zaplanowanych 14 premier: pod główną marką Mięta, dla dzieci w imprincie Miętówka, romansowo-erotycznym Mojito i dla czytelników fantastyki w Mint Witch. Pierwszych premier należy się spodziewać w maju i już wiemy, że jest na co czekać.

Mięta jest taka jak my. Stawiamy na przejrzystość, otwartość i szczerość we współpracy z autorami.  Nasi pisarze są dla nas najważniejsi, ponieważ bez nich my byśmy nie istniały. W Mięcie znajdą bezpieczną przystań nie tylko dla swoich książek, wsparcie na każdym etapie istnienia na rynku wydawniczym, ale także przestrzeń na rozmowę, mentoring i możliwość porównania doświadczeń z innymi autorami. Jesteśmy też otwarte na debiutantów.

strona internetowa: www.wydawnictwomieta.pl


Agnieszka Trzeszkowska-Bereza z rynkiem wydawniczym jest zawodowo związana od 24 lat. Pierwsze kroki w branży stawiała jako korektorka w redakcji „Gazety Wyborczej”, by następnie przez 17 lat redagować książki m.in. w Wydawnictwie Egmont. Ostatnie osiem lat spędziła w Grupie Wydawniczej Foksal, gdzie na stanowisku redaktorki inicjującej i prowadzącej tworzyła nowe imprinty, kreowała trendy i odkrywała kolejne literackie talenty. Nie boi się wyzwań i ma naprawdę zwariowane pomysły. Dwa lata temu po raz pierwszy włożyła rękawice bokserskie. Nie lubi słodyczy.

Katarzyna Zając pod pseudonimem Katarzyna Berenika Miszczuk od ponad 17 lat tworzy powieści dla dorosłych, dzieci oraz młodzieży, a także próbuje swoich sił w scenopisarstwie. Jej książki były wielokrotnie nagradzane, wygrywały plebiscyty czytelników, a ostatnio powędrowały za granicę, a jedna na ekran jako serial. Poza tym jest lekarką rodzinną i młodą mamą. Nie lubi wysiłku fizycznego. Kocha słodycze.

(info Wydawnictwo Mięta, fot. Wojtek Biały)

Dodaj komentarz