Rynek wydawniczy

Konkurs literacki „Mój czas…” z okazji urodzin Olgi Tokarczuk

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie (PIK) z okazji urodzin Noblistki Olgi Tokarczuk ogłasza konkurs literacki „Mój czas…”. Konkurs nawiązuje do zrealizowanej przez PIK w 2021 r. instalacji artystycznej “Mikrokosmos Prawieku”, usytuowanej na rynku miejskim w Legionowie.


Inspiracją do ogłoszenia konkursu „Mój czas…” jest powieść Olgi Tokarczuk Prawiek i inne czasy. Książka układa się w rozdziały, opisujące konkretne momenty z życia bohaterów. Nad postaciami uwikłanymi w czas historyczny unoszą się mity pochodzące z różnych kultur i religii, niejednokrotnie autorka porusza też fundamentalne zagadnienia filozofii.

Prawieku… czas jest jednocześnie realny i odrealniony. Zaklęty w ramach, a z drugiej strony umowny lub dedykowany konkretnym bohaterom, ich osobowości i bytowi. W powieści noblistki można odnaleźć ukryte znaczenia i symbole oraz prawdy uniwersalne odnoszące się do życia człowieka. Zakręćcie młynkiem Misi i przelejcie to doświadczenie na papier. Niech upływ czasu, przetworzonego przez wenę twórczą, dokona się w literackiej wizji. Pisarskiemu natchnieniu z pewnością przysłuży się wizyta na rynku miejskim w Legionowie, gdzie znajduje się instalacja artystyczna „Prawiek – mikrokosmos”, zrealizowana przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie.

Na Państwa czasy ujęte w literacką formę organizator Konkursu czeka do 28 lutego 2022 r.
Regulamin konkursu na stronie: www.pik.legionowski.pl

(info: Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie)

Dodaj komentarz