Targi za granicą

Niebieska Kanapa w Sali Kongresowej w Lipsku

Pomimo odwołania Targów Książki w Lipsku, Niebieska Kanapa zapowiada swoją obecność w targowym miasteczku. Wspólne forum organizowane przez koncern Bertelsmann, ZDF, Deutschlandfunk Kultur i 3sat przyjmie w Kongresshalle am Zoo w czwartek 17 marca i piątek 18 marca łącznie 45 autorów z Wielkiej Brytanii, Luksemburga, Austrii, Portugalii i Niemiec.


Wśród zaproszonych autorów Abdulrazak Gurnah, który otrzymał literacką Nagrodę Nobla w 2021 roku, oraz Karl-Markus Gauss, który 16 marca zostanie uhonorowany Nagrodą na rzecz Porozumienie Europejskiego (Buchpreis für Europäische Verständigung). Na Niebieskiej Kanapie zasiądzie też trzech zwycięzców Literackiej Nagrody Lipskich Targów Książki.

Swe nowe powieści zaprezentują m.in. Fatma Aydemir, Marica Bodrožić, Lucy Fricke, Nino Haratischwili, Guy Helminger, Judith Kuckart, Tete Loeper, Teresa Präauer, Julia Schoch. Literaturę z Portugalii przedstawią Carla Bessa, Tatiana Salem Levy, Yara Nakahanda Monteiro i José Luis Peixoto.

Pełny program

Rozmowy prowadzi 16 moderatorów z ZDF, Deutschlandfunk Kultur i 3sat. Wszystkie wydarzenia odbędą się z udziałem publiczności (2G plus) i będą również transmitowane na żywo .

Wszystkie spotkanie będą dostępne w mediatekach ZDF, Deutschlandfunk Kultur i 3sat.
(źródło buchmarkt.de)

Dodaj komentarz