Targi Targi w Polsce

Wkrótce Poznańskie Targi Książki

Po rocznej przerwie na mapę wydarzeń targowych związanych z książką wracają Poznańskie Targi Książki. Organizatorzy zapraszają na teren MTP w weekend 11-13 marca 2022 r. Tegoroczna edycja obfituje w wiele atrakcji dla czytelników w każdym wieku.


Gośćmi specjalni XX tegorocznej edycji Poznańskich Targów Książki będą: Mariusz Szczygieł (reporter, felietonista, pisarz non-fiction, czechofil, którego książki wyszły w 21 krajach), Jakub Żulczyk (autor m.in. Ślepnąc od świateł, Wzgórze psów czy Informacja zwrotna, Elżbieta Cherezińska (autorka wielu bestsellerowych powieści historycznych, w tym popularnego cyklu „Odrodzone Królestwo”), Eliza Piotrowska (autorka i ilustratorka, znana z bestsellerowych serii „Ciocia Jadzia”, „Tupcio Chrupcio” i „Legendy Poznańskie”).

Cieszymy się, że zaproszenie na tegoroczne Poznańskie Targi Książki przyjęli pisarze, którzy cenieni są nie tylko przez krytyków literackich, ale także i przede wszystkim przez czytelników – opowiada Marcin Gorynia, Dyrektor Poznańskich Targów Książki. – Zachęcamy wszystkich miłośników książek do spędzenia marcowego weekendu z literaturą, uczestnictwa w spotkaniach autorskich i skorzystania z wielu atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję przez organizatorów, partnerów oraz wystawców targów.

Program Poznańskich Targów Książki obfituje w atrakcje dla różnych grup odbiorców. Fanów czarnego krążka zainteresuje Giełda winyli, na której pojawi się 10.000 płyt winylowych, wyselekcjonowanych przez wystawców z polski i zagranicy. Nie zabraknie także atrakcji dla pasjonatów powieści rysunkowych, kolekcjonerskie numery, jak i nowsze edycje będzie można nabyć w Strefie komiksu. W tym roku coś dla siebie znajdą także fani rywalizacji słownej, w Strefie scrabble zaplanowano atrakcje skierowane do początkujących i zaawansowanych graczy.

Strefa Rodzinnego Czytania, czyli specjalna przestrzeń dla dzieci i rodziców, to nowość na Poznańskich Targach Książki. Co godzinę odbywać się tu będą „Czytania książek w mozaice wrażeń” z towarzystwem muzyki. Strefa Rodzinnego Czytania posłuży również jako czytelnia dla maluchów, przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

Poznańskie Targi Książki to także oczywiście, a przede wszystkim książki! To tutaj można zapoznać się z najnowszą ofertą niezależnych i niszowych wydawnictw oraz liderów na rynku wydawniczym. W gronie wystawców znaleźli się m.in. Rebis, Dowody na Istnienie, Egmont, Helion, Media Rodzina, Wydawnictwo Miejskie Posnania, Debit, Tu się czyta, Babaryba, BIS, Karakter, Nowa Baśń, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo SQN, Zakamarki, Zysk i S-ka i wielu innych. Jak co roku wystawcy przygotowali atrakcyjne promocje dla gości targowych.

W czasie Targów odbędzie się również wystawa poświęcona ilustratorskiej twórczości Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka zorganizowana w ramach cyklu Mistrzowie Ilustracji. Warto zwiedzieć także wystawę z serii Salon Ilustratorów, prezentującą pracę polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej z młodego pokolenia.

Wejście na Poznańskie Targi Książki będzie bezpłatne, należy jednak wcześniej się zarejestrować. Dostępna jest zarówno pula wejściówek dla osób posiadających, jak i nieposiadających Unijny Certyfikat Covid.

Więcej informacji, a także bilety dostępne są na stronie: www.targiksiazki.pl oraz www.edukacja.mtp.pl

Patronatem honorowym nad Poznańskimi targami objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Prezydent Miasta Poznania.

(źródło MTP)

Dodaj komentarz