Hurt/księgarstwo Praca Różne Rynek wydawniczy

PIK i SKP apelują o przyjmowanie do pracy uchodźców z Ukrainy

Drodzy Członkowie PIK i SKP,

w obliczu napaści na niepodległą Ukrainę przez Rosję Putina, w obliczu rozpętanej wojny, zagrażającej życiu milionów naszych Sąsiadów, do Polski przybywają i przybywać będą Ukrainki i Ukraińcy, w tym ludzie naszego środowiska. Będą potrzebowali pracy i wsparcia w szerszym zakresie. Jeśli nie dojdzie do zakończenia tej agresji na drodze dyplomatycznej – będą u nas na dłużej.

Na wzór innych organizacji przemysłów kreatywnych Polska Izba Książki oraz Stowarzyszenie Księgarzy Polskich pragną zebrać od Państwa informacje, kto mógłby zaoferować uchodźcom wojennym z Ukrainy – pracownikom naszej branży – pracę w swojej firmie. Poniżej dane, jakich potrzebowalibyśmy od Państwa i które prosimy wysyłać na adres biuro@pik.org.pl

Dane będą przechowywane w biurze PIK-u według wszelkich wymogów poufności.

W księgarniach można zorganizować punkty informacyjne dla uchodźców na temat lokalnych urzędów, punktów informacyjnych o zatrudnieniu czy też kursów języka polskiego.

Podejmujemy współpracę z Ukraińskim Domem w Warszawie, z ukraińskim PEN-Clubem i organizacjami branżowymi a także z Ambasadą Ukrainy. Będziemy mogli umieszczać informacje o naszych ofertach i akcjach w komunikatorach informacyjnych tych organizacji i instytucji.

Bądźmy solidarni, przyjmijmy nasze koleżanki i naszych kolegów z Ukrainy z otwartym sercem i udzielmy pomocy w początkowym okresie adaptacji.

Sonia Draga
Prezes Polskiej Izby Książki

Zofia Szpojankowska
Przewodnicząca Stowarzyszenia Księgarzy Polskich


Formularz:

Nazwa firmy:
Siedziba firmy :
Miejsce zatrudnienia (jeśli inne niż adres firmy):
e-mail osoby kontaktowej:

Oferta pracy 1:
Rodzaj pracy/zajęcia:
Liczba osób:
Liczba godzin tygodniowo:
Na jaki okres:

Dodaj komentarz