Targi w Polsce Targi, festiwale Wystawy

“Mistrzowie ilustracji” na Poznańskich Targach Książki

W dniach 11-13 marca 2022 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się Poznańskie Targi Książki (dawna nazwa: Poznańskie Spotkania Targowe. Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców). Stałym, prestiżowym punktem programu Targów jest organizowany od lat przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek cykl wystaw Mistrzowie ilustracji, w którym pokazywane są prace najwybitniejszych polskich ilustratorów. W 2022 będą to prace znakomitych artystów Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka.

Ewa Kozyra-Pawlak, jest absolwentką wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych. Otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. w 41. Konkursie PTWK “Najpiękniejsze Książki Roku” za podręcznik pt. Obserwuję, wyróżnienie w konkursie “Pro Bolonia 2002” za książkę pt. Zagadki od Sasa do Lasa.

Paweł Pawlak ukończył Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby na wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Zajmuje się ilustracją, projektowaniem graficznym, malarstwem, oprawą obrazów i bajkopisarstwem. Swoje prace prezentował na kilkunastu wystawach indywidualnych w kraju i na świecie. Otrzymał wiele nagród, m.in. na IX Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu; Nagrodę Publiczności Dziecięcej w konkursie na projekt książki dla dzieci w Hasselt w Belgii; wyróżnienie w konkursie PTWK “Najpiękniejsze Książki Roku 2000”.

Wystawa towarzyszyć będzie POZNAŃSKIM TARGOM KSIĄŻKI, odbywającym się w dniach 11 – 13 marca 2022 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.


Wystawa z cyklu „Mistrzowie ilustracji” 2022 – “Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak” (11-13 marca 2022)

Organizatorzy:
Polskie Towarzystwo Wydawców Książek
Wydawnictwo Miejskie Posnania

Współorganizatorzy:
CK Zamek
Poznańskie Targi Książki

Partnerzy:
Miasto Poznań
ZAiKS


Magazyn “Wydawca” i portal wwww.wydawca.com.pl są patronami medialnymi projektu.

(info PTWK)

Dodaj komentarz