Konkursy Różne

Znamy najlepsze gazety lokalne – konkurs SGL Local Press rozstrzygnięty

W czwartek 17 marca Stowarzyszenie Gazet Lokalnych już po raz czternasty przyznało swoje nagrody – SGL Local Press. W kategorii „Gazeta Roku” zwyciężył „Głos Ziemi Cieszyńskiej”, zaś nagroda za najlepszy reportaż powędrowała do Andrzeja Andrysiaka z „Gazety Radomszczańskiej”.


Konkurs dla mediów lokalnych organizowany jest od 2008 roku przez Radę Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych. Każda jego edycja to kilkaset materiałów prasowych, fotograficznych, wideo, portali gazet lokalnych oraz dziennikarskich akcji społecznych lub interwencyjnych. Oprócz nagród w dziewięciu kategoriach przyznawany jest także tytuł Gazety Roku, a zdobywa go to pismo, które otrzyma najwięcej nominacji i nagród w poszczególnych kategoriach. W tym roku statuetka powędrowała do redakcji „Głosu Ziemi Cieszyńskiej”.

A oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

  • Publicystyka – Katarzyna Lindert-Kuligowska („Głos Ziemi Cieszyńskiej”)
  • Najlepszy wywiad – Małgorzata Lichecka („Nowiny Gliwickie”)
  • Najlepszy reportaż – Andrzej Andrysiak, wydawca i dziennikarza „Gazety Radomszczańskiej” (dodatkowo: redaktora naczelnego telewizji News24)
  • Dziennikarstwo Specjalistyczne – Grzegorz Racinowski („Gazeta Gryfińska”)
  • Dziennikarstwo śledcze i interwencyjne – Martyna Sokołowska („Super Nowości”)
  • Najlepszy fotograf prasowy – Bartłomiej Jurecki („Tygodnik Podhalański)
  • Najlepsze wideo – Beata Denis-Jastrzębska („Tygodnik Podhalański)
  • Organizator najlepszej akcji społecznej – redakcja „Tygodnika Podhalańskiego”. Doceniono w ten sposób akcję “Weekend na wynos”, podczas której tygodnik promował kupowanie w restauracjach posiłków na wynos w czasie pandemii Covid-19.

Partnerami konkursu byli m.in. Fundacja im. Stefana Batorego, Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Izba Wydawców Prasy, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL, Muzeum Powstania Warszawskiego i Zamek Królewski w Warszawie.


Podczas ubiegłorocznej edycji to „Tygodnik Podhalański” został Gazetą Roku. Pismo dostało najwięcej, bo aż 11 nominacji. Dwie nagrody przypadły „Gazecie Radomszczańskiej”, trzy – „Nowinom Jeleniogórskim”, a za najlepszy portal uznano wydawany w Trzebini serwis Przelom.pl.

(źródło SGL)


Dodaj komentarz