Hurt/księgarstwo Różne Rynek wydawniczy

Ateneum i miasto Kraków działają wspólnie dla Ukrainy

Firma Ateneum udostępniła miastu Kraków halę o powierzchni 4000 m2 do sortowania darów dla Ukraińców, zapewniając również swoich pracowników i obsługę logistyczną tego przedsięwzięcia. Codziennie przyjeżdżają dziesiątki palet z całego świata, które są tutaj porządkowane i rozsyłane do potrzebujących Ukraińców w Polsce, jak i na samej Ukrainie.


Sytuacja na Ukrainie bardzo leży nam na sercu, dlatego zrodziły się nasze pomysły pomocowe. W ostatnim czasie udostępniliśmy miastu Kraków ogromną halę wraz z pracownikami i logistyką magazynową, dzięki czemu codziennie przyjeżdżają do nas dary z całego świata dla Ukrainy. My je porządkujemy, tak by pomoc była najefektywniejsza, i błyskawicznie wysyłamy produkty, na które jest zapotrzebowanie w danym rejonie Ukrainy. Każdego dnia z magazynu wyjeżdżają trzy, cztery tiry z posegregowaną pomocą dla naszych sąsiadów – komentuje Adam Zegiel, współwłaściciel Ateneum.

Od początku ataku Rosji na Ukrainę Ateneum wspiera aktywnie naszych sąsiadów. Firma między innymi przekazała sześć palet z artykułami pierwszej potrzeby, wsparła zakup sprzętu taktycznego dla walczących Ukraińców, jest współwydawcą charytatywnej książeczki w języku ukraińskim dla dzieci uchodźców, a także otworzyła punkt pomocowy „Wszystko za jeden uśmiech”, gdzie Ukraińcy przebywający w Polsce mogą nieodpłatnie zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze produkty.

Wszystko za jeden uśmiech” to kolejna nasza wspólna inicjatywa z miastem Kraków. Jest to punkt przy ul. Łagiewnickiej 54 w Krakowie, gdzie na zasadzie smart charity potrzebujący otrzymają wsparcie dostosowane do swoich potrzeb, mogą wybierać rzeczy z półek, m.in. ubrania, buty, kosmetyki, chemię czy zabawki dla dzieci, przymierzać je na miejscu i zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebująmówi Adam Zegiel.

Punkt ten powstał z myślą o uciekających przed wojną obywatelach Ukrainy przybyłych do naszego miasta. Ofiarność i wielkie serca krakowian sprawiły, że podczas miejskiej zbiórki zgromadziliśmy duże ilości odzieży, butów oraz zabawek dla dzieci. Rzeczy poddano dokładnej selekcji, aby zachować te, które będą mogły teraz najlepiej służyć potrzebującymkomentuje inicjatywę „Wszystko za jeden uśmiech” Emilia Król z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa.

Ateneum, największy polski dystrybutor książek, gier, zabawek i artykułów papierniczych, cały czas pomaga i planuje dalsze wsparcie dla Ukrainy. Wspólne inicjatywy Ateneum i miasta Kraków pokazują, że działania sektora prywatnego i publicznego mogą przebiegać wzorowo i przynoszą najwięcej dobrego ludziom będącym w potrzebie.

(info Ateneum)

Dodaj komentarz