Poligrafia Ranking drukarń

Ranking Polskich Drukarń Dziełowych 2021/2022 – cz. I. „Wydawcy wybierają drukarnie”

Szanowni Państwo, przystępujemy do tegorocznego Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych – cz. 1. „Wydawcy wybierają drukarnie”. To już dwudziesty pierwszy Państwa wybór najlepszych polskich zakładów poligraficznych. 

Przypominamy – oceniamy drukarnie w podziale na zakłady offsetowe i drukarnie cyfrowe! A ponieważ w “typowych” zakładach poligraficznych coraz częściej pojawia się druk cyfrowy te samy zakłady występują w naszej ankiecie dwukrotnie

Przypominamy, że ranking przebiega w dwu etapach:

1. „WYDAWCY WYBIERAJĄ DRUKARNIE”  – RANKING DRUKARŃ DZIEŁOWYCH
2. DRUKARNIA DZIEŁOWA ROKU

W pierwszej części to wydawcy oceniają współpracujące z nimi drukarnie. Brane są pod uwagę trzy kategorie: jakość produkcji, terminowość wykonywania zleceń oraz komunikatywność, czyli przepływ informacji między wydawcą a drukarnią. Zakłady oceniamy w skali 1-6 – drukarnia, która uzyska największą ocenę średnią – wygrywa.

Wyniki ogłosimy na naszej stronie wydawca.com.pl oraz w magazynie ,,Wydawca”. Honorowe dyplomy wręczymy podczas Targów Książki w Warszawie.

Na naszej stronie zamieściliśmy wykaz drukarń, na bieżąco wskazujący liczbę wydawnictw głosujących na poszczególne zakłady. Tradycyjnie zamieściliśmy też wykaz wydawnictw i instytucji, które nadesłały ankiety.

Jak zawsze współorganizatorami rankingu są Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz Sekcja Poligrafów SIMP.

W ZAŁĄCZENIU ANKIETA. WYDAWNICTWA PROSIMY O JEJ WYPEŁNIENIE I ODESŁANIE NA NASZ ADRES E-MAIL (wydawca@go2.pl).
Ankiety przyjmujemy do 25.04.2022.Patronat medialny: „Poligrafika” i „Wydawca”.

Z poważaniem
Andrzej Palacz
red. naczelny
magazynu „Wydawca”
i portalu www.wydawca.com.pl