Poligrafia Ranking drukarń

Znamy wyniki Rankingu “Wydawcy Wybierają Drukarnie 2021”

Szanowni Państwo, podsumowaliśmy głosy oddane przez wydawców w tegorocznej pierwszej części Rankingu Polskich Drukarń Dziełowych “Wydawcy Wybierają Drukarnie”. Wyniki ogłosił p.o. prezesa Zarządu Sekcji Poligrafów SIMP Andrzej Szaefer podczas posiedzenia Zarządu Sekcji w Drukarni Pozkal – nagrany film zamieściliśmy na naszym portalu wydawca.com.pl i stronach FB w poniedziałek 28 czerwca o godz. 12:00.


Najpierw dane ogólne: wydawcy nadesłali 196 ankiet – dziękujemy. Oceniono 75 zakładów poligraficznych. W tym roku w Rankingu uwzględniliśmy te drukarnie, na które nadesłano co najmniej 10 ankiet (im więcej ankiet, tym prawdziwsza ocena ogólna). W sumie jest to 17 zakładów, z czego 8 świadczy usługi w zakresie druku cyfrowego.

Obejrzyj film

Dokładne wyniki, z podaniem punktacji na poszczególne drukarnie, podamy w najbliższym magazynie “Wydawca” i na naszym portalu. Honorowe dyplomy zwycięzcom już wręczyliśmy (patrz załaczony film), pozostałe planujemy oddać w ręce przedstawicieli drukarń podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie wspólnie z rozstrzygnięciem całego rankingu.


A oto tegoroczni laureaci:

W kategorii drukarń offsetowych:

  • Miejsce I – Drukarnia AKAPIT (Lublin)
  • Miejsce II – Drukarnia ABEDIK (Poznań)
  • Miejsce III – Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca (Kraków)

W kategorii drukarń cyfrowych:

  • Miejsce I – Drukarnia SOWA (Warszawa)
  • Miejsce II – Drukarnia TOTEM.COM.PL (Inowrocław)
  • Miejsce III – Drukarnia Wydawnicza im. W.L. Anczyca (Kraków)

Przypominamy, że Ranking Polskich Drukarń Dziełowych przebiega w dwu etapach:

1. „WYDAWCY WYBIERAJĄ DRUKARNIE”  – RANKING DRUKARŃ DZIEŁOWYCH
2. DRUKARNIA DZIEŁOWA ROKU

W pierwszej części to wydawcy oceniają współpracujące z nimi drukarnie. Brane są pod uwagę trzy kategorie: jakość produkcji, terminowość wykonywania zleceń oraz komunikatywność, czyli przepływ informacji między wydawcą a drukarnią. Oceny dokonywane są w skali 1-6 – drukarnia, która uzyska największą ocenę średnią – wygrywa.


Organizatorami Rankingu są Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Sekcja Poligrafów SIMP, redakcja magazynu “Wydawca” i portalu wydawca.com.pl.

Patronat medialny: “Poligrafika” i “Wydawca”.