Hurt/księgarstwo Księgarnie

W Warszawie znów mniej o kolejną księgarnię

Z warszawskiej mapy księgarń ubył kolejny punkt. Tym razem jest to znana i ceniona Księgarnia Historyczna przy ulicy Czerwonego Krzyża na warszawskim Powiślu.

W tym miejscu księgarnia funkcjonowała od 4 lat, wcześniej zajmowała nieco większy lokal na rogu ulic Dobra i Tamka, kilkaset metrów bliżej centrum stolicy. W sumie 10 lat. Specjalizowała się, zgodnie z nazwą, w literaturze historycznej i można tam było znaleźć publikacje niedostępne w “sieciówkach” (m.in. nasza redakcja sprzedawała tam wydawane przez siebie książki).

Do końca marca wydawnictwa poproszono o odebranie książek, a od 1 kwietnia 2022 roku księgarnia zawiesiła swą stacjonarną działalność. Piszemy “stacjonarną”, bo lada chwila ruszy księgarnia internetowa.

O przyczyny zamknięcia księgarni pytamy jej właścicielkę Katarzynę Lech: Przyczyny? Takie jak u większości księgarń – wysoki czynsz, rosnące koszty utrzymania, spadek sprzedaży i, to być może najważniejsze, ogólne zniechęcenie sytuacją nie tylko na rynku wydawniczo-księgarskim. Miło, że dzwonią do nas klienci z wyrazami żalu, pytają się, co dalej z nami będzie. Może, gdy sytuacja się uspokoi, wrócimy, oczywiście już w innym miejscu.
(info ap)

One thought on “W Warszawie znów mniej o kolejną księgarnię

Dodaj komentarz