Nowości wydawnicze Rynek wydawniczy

„Nigdy nie odpuszczę” – rozmowy Adama Bodnara i Bartosza Bartosika od 25 maja br. na rynku wydawniczym 

25 maja br. nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się książka Nigdy nie odpuszczę, w której były Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar w rozmowie z dziennikarzem Bartoszem Bartosikiem wnikliwie analizuje bieżącą w Polsce i na świecie. Spogląda też w przyszłość, próbując zdiagnozować czekające nas wyzwania. 


Gdy Adam Bodnar zakończył w lipcu 2021 r. prawie sześcioletnią służbę jako Rzecznik Praw Obywatelskich, otrzymał wiele sygnałów wsparcia, wyrazów solidarności, podziękowań i zwykłych życzliwych gestów od Polek i Polaków. Traktuje je jako przypomnienie o swojej odpowiedzialności wobec obywateli RP. – Praca nie jest skończona, a wolność jest w nas – mówi Bodnar, przypominając, że nawet jeśli doświadczamy rezygnacji lub mamy wrażenie, że nasz sprzeciw jest niewystarczająco słyszalny, to z czasem historia przyzna nam rację.

Jednak książka Nigdy nie odpuszczę to nie są wspomnienia byłego rzecznika – to analiza bieżącej sytuacji, uwzględniająca również dramatyczne wydarzenia związane z napaścią Rosji na Ukrainę i niezwykle ważną rolę, jaką społeczeństwo polskie ma w tym kontekście do odegrania. Jest to również wnikliwe spojrzenie w przyszłość, próba zdiagnozowania czekających nas wyzwań i wytyczenia drogowskazów. Swoją książką Adam Bodnar składa obywatelom i obywatelkom Polski oraz Unii Europejskiej obietnicę: Będę wam towarzyszył w tej trudnej misji, możecie na mnie liczyć.

Z Adamem Bodnarem rozmawia dziennikarz i publicysta specjalizujący się w sprawach społecznych – Bartosz Bartosik. Jest członkiem redakcji „Więzi” i sekretarzem think tanku Laboratorium „Więzi”.

„Nigdy nie odpuszczę” ukaże się na rynku nakładem Wydawnictwa Agora 25 maja br. Książkę w wersji papierowej już od dzisiaj można zamawiać w przedsprzedaży na Kulturalnysklep.pl oraz na Empik.com.

(info Agora)

Dodaj komentarz