EMPIK Targi w Polsce Targi, festiwale

Atrakcje w Empiku na Światowy Dzień Książki. Znamy pierwszych gości wiosennych Targów Książki

23 kwietnia świętujemy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Empik jak co roku przygotował atrakcyjny program obchodów, a w nim: 3 książki w cenie 2 w salonach, wybrane tytuły do minus 50% taniej w sklepie online oraz konkurs z rocznym zapasem nowości do wygrania! Na tym jednak nie koniec dobrych wieści dla czytelników. Empik ogłasza również pierwsze nazwiska autorów, którzy zagoszczą na kilku wirtualnych scenach podczas kolejnej edycji Targów Książki Empiku. Literackie wydarzenie w Polsce, które powróci w maju w nowej formule, uświetnią m.in. Katarzyna Bonda, Rafał Pacześ, P.S. Herytiera, Radek Rak, Brandon Mull, David Lagercrantz czy Marcin Meller.


Promocje, których nie można przegapić
Światowy Dzień Książki to okazja, aby upolować taniej chociażby nowości, które ostatnio wpadły nam w oko bądź tytuły, które od dawna zamierzaliśmy przeczytać. Im większy czytelniczy głód, tym większe korzyści. W salonach na klientów Empik Premium i Empik Premium Free czeka jedna z ulubionych promocji, czyli „3 za 2” na całą ofertę książkową. Natomiast na Empik.com można skorzystać zniżki do -50% na wybrane tytuły. Oferty obowiązują od 21 do 24 kwietnia.

Roczny zapas książek do wygrania
100 nowych książek do domowej biblioteczki? To marzenie niejednego mola książkowego! Warto szykować miejsce na półkach, bo 23 kwietnia na profilu Empiku na Facebooku startuje konkurs, w którym nagrodą główną jest właśnie 100 nowości i bestsellerowych tytułów ostatnich miesięcy. Taki zapas zapewni czytelniczą niespodziankę na każdy tydzień roku. Do wygrania są również karty prezentowe Empiku o wartości 100 zł.

Co trzeba zrobić? To bardzo proste. Wystarczy udowodnić swoją prawdziwą miłość do książek. Forma i sposób są całkowicie dowolne – można napisać kilka zdań z głębi serca, zrobić zdjęcie lub nagrać krótki filmik. Liczą się kreatywność, zaangażowanie i autentyczność. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 kwietnia. Szczegóły i regulamin akcji dostępne będą na profilu Empiku na Facebooku.

Jeszcze więcej czytelniczych wrażeń
Empik zdradza także pierwsze szczegóły kolejnej edycji Targów Książki Empiku, które powrócą w nowej formule już 18 maja. Po raz kolejny będzie to literackie wydarzenie z udziałem polskich i zagranicznych autorów. Wydawcy zaprezentują swoją ofertę i mnóstwo premier nie tylko w przestrzeni online, ale również w salonach Empik w całej Polsce. W programie aż 60 spotkań autorskich wokół najważniejszych nowości wydawniczych. Swój udział potwierdzili już m.in.: Katarzyna Bonda, Rafał Pacześ, P.S. Herytiera, Radek Rak, Wojciech Chmielarz, Vincent V. Severski, Łukasz Orbitowski, Brandon Mull, David Lagercrantz czy Marcin Meller. Zdecydowana większość z nich będzie świętować na targach premiery swoich nowych książek.

Kolejnych gości Empik ogłosi niebawem
Czołowi pisarze z Polski i zagranicy wystąpią na czterech scenach tematycznych online: Głównej z selekcją literatury popularnej, Apostrof poświęconej literaturze pięknej i reportażowi, Przecinek i Kropka dedykowanej książkom dla najmłodszych czytelników i zupełnie nowej – Zrozumieć Świat. Ta ostatnia powstała jako odpowiedź na nagły wzrost zainteresowania czytelników literaturą faktu, w szczególności dotyczącą bieżącej sytuacji geopolitycznej. Na pytania dociekliwych internautów odpowiedzą autorzy bestsellerów ostatnich tygodni, m.in. Krystyna Kurczab-Redlich, której książka Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina znajduje się w czołówce listy najchętniej kupowanych tytułów w Empiku. Wśród gości pojawią się również eseistka Oksana Zabużko oraz Wojciech Rogacin, autor biografii Wołodymyra Zełenskiego. Wszystkie spotkania w ramach tej sceny poprowadzi zaś Witold Szabłowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich reportażystów, autor m.in książki Rosja od kuchni.

Na Targach Książki Empiku tradycyjnie już działać będzie także Forum Branżowe. W ramach piątej sceny odbędą się webinary oraz dyskusje z udziałem ekspertów, skierowane do osób związanych zawodowo z rynkiem wydawniczym.

Pełen program wiosennej edycji Targów Książki Empiku oraz szczegóły nowej formuły wydarzenia zostaną ogłoszone już wkrótce.

(info Empik)

Dodaj komentarz