Targi Targi w Polsce

Program Norwegii – Gościa Honorowego Targów Książki w Warszawie

Norwegia jest Gościem Honorowym Targów Książki w Warszawie 2022, które odbędą się w dniach 26-29 maja 2022 roku w Pałacu Kultury i Nauki i na Placu Defilad. Targi będą doskonałą okazją do zaprezentowania szerokiej gamy współczesnej literatury norweskiej polskim czytelnikom. Spotkania norweskich autorów z polską publicznością niewątpliwie przyczynią się do lepszego poznania i wzmocnienia więzi między dwoma krajami. Motto wystąpienia Norwegii na zbliżających się majowych Targach Książki w Warszawie brzmi „Marzenie jest w nas”.Do Warszawy przyjedzie aż 30 autorek i autorów z Norwegii, którzy wezmą udział w 50 wydarzeniach literackich w ciągu czterech targowych dni. Z polską publicznością na Targach Książki w Warszawie spotkają się:

  • Malin Falch, Kristin Roskifte, Bjørn F. Rørvik & Per Dybvig, Bjørn Sortland oraz Monika Steinholm (literatura dziecięca i młodzieżowa)
  • Lene Ask, Anders Kvammen oraz Anja Dahle Øverbye (powieść graficzna)
  • Marta Breen, Erika Fatland, Torbjørn Færøvik, Nina F. Grünfeld, Asbjørn Jaklin, Kaja Nordengen oraz Anne Sverdrup-Thygeson (literatura faktu)
  • Kjersti Anfinnsen, Marie Aubert, Cecilie Enger, Helga Flatland, Jørn Lier Horst & Thomas Enger, Klara Hveberg, Victoria Kielland, Nina Lykke (beletrystyka)
  • Aina Villanger (poezja)

Na Targach Książki w Warszawie wystąpią także: Biret Ristin Sara oraz Karen Anne Buljo – autorki tworzące joiki, ludowe utwory wokalne, będące ważnym elementem tożsamości kulturowej Samów. Oprawę muzyczną niektórych wydarzeń, w norweskich rytmach, zapewnią DJ-e Charlotte Bendiks i Niilas.

Autorzy z Norwegii na Targach Książki w Warszawie

Program Norwegii – Gościa Honorowego Targów Książki w Warszawie

Prezentacja Norwegii – Gościa Honorowego Targów Książki w Warszawie zlokalizowana będzie w namiotowym Pawilonie Norwegii (nr 1/E) przed głównym wejściem do PKiN oraz na stoisku w Sali Marmurowej PKiN (stoisko nr 117). Pawilon i stoisko będą miejscem spotkań z autorami i dyskusji. Ponadto, w Pawilonie Norweskim przed Pałacem Kultury i Nauki, w księgarni Moda na Czytanie, można będzie kupić książki norweskich autorów w polskim tłumaczeniu, a bezpośrednio po spotkaniach – zdobyć autografy twórców.

Projekt Gość Honorowy organizowany jest przez biuro NORLA (Norwegian Literature Abroad) w ścisłej współpracy z Ambasadą Królestwa Norwegii w Warszawie.

Wstęp na Targi Książki w Warszawie jest bezpłatny dla zwiedzających, a część wydarzeń dostępna będzie za pośrednictwem mediów społecznościowych.

WIĘCEJ INFORMACJI
(info Fundacja Historia i Kultura)

Dodaj komentarz