Poligrafia poligrafia - różne

Canon wyznacza nowe standardy w druku produkcyjnym

Canon wyznacza nowe standardy w druku produkcyjnym wprowadzając na rynek imagePRESS V1000, nowe kolorowe urządzenie do druku cyfrowego na papier cięty. Wychodząc naprzeciw codziennym wyzwaniom dostawców usług druku, maszyna łączy w sobie technologiczne innowacje z rozwiązaniami doskonale znanymi z poprzednich generacji urządzeń imagePRESS. Model V1000 zapewnia najlepszą jakość druku oraz maksymalną wydajność: wszystko po to, aby zwiększać możliwości produkcji na różnorodnych podłożach.


Hiro Imamura, Vice President, Marketing & Innovation, Digital Printing & Solutions w Canon Europe, mówi: – Nowy imagePRESS V1000 podnosi poprzeczkę produktywności i może pracować z bardzo szerokim wyborem podłoży. Odpowiadając na potrzeby naszych klientów i partnerów, proponujemy urządzenie stanowiące remedium na codzienne bolączki pracy w drukarniach. Pomagamy dostawcom usług druku pracować szybciej, lepiej i w szerszym zakresie produktowym. imagePRESS V1000 zawiera nowatorskie rozwiązania, które pomagają rozszerzyć możliwości druku i sprostać nawet najkrótszym terminom. Poprzez zapewnianie najwyższej produktywności i automatyzacji pracy, możemy dać przedstawicielom drukarni więcej czasu na kontakt z klientami, uwolnić ich kreatywność i pomóc im rozwijać biznes w nowych kierunkach.

Nowy imagePRESS V1000 gwarantuje dostawcom usług druku większą elastyczność w pracy z różnorodnymi zleceniami. Zawarte w nim innowacyjne rozwiązania stworzono po to, aby ułatwić operatorom wykonywanie zadań i wykorzystać kreatywny oraz komercyjny potencjał drukarni. Dlatego urządzenie to stanowi idealną inwestycję dla przedstawicieli poligrafii, którzy szukają solidnej i niezawodnej maszyny do codziennego druku produkcyjnego.

Nieprzerwanie wysoka produktywność
Zastosowanie kilku możliwych do wyboru opcji w postaci dodatkowych podajników papieru pozwala na zapewnienie maszynie dużej ilości papieru o różnej gramaturze i formacie, co znacznie zwiększa przepustowość podawania nośników, a co za tym także produktywność. Ta nowa technologia sprawia, że urządzenie doskonale radzi sobie nawet ze zmieniającymi się podczas pracy rodzajami podłoża. Rozwiązanie POD-SURF kontroluje temperaturę na pasie transmisyjnym, gwarantując operatorowi zadruk w wysokiej i stałej prędkości 100 stron na minutę na podłożach o różnej gramaturze (od 52 do 400 g/m2) oraz o różnej powierzchni, wliczając w to nośniki syntetyczne oraz magnetyczne. A dzięki nowej konstrukcji urządzenie umożliwia automatyczny dwustronny druk bannerów o długości do 1,3 metra.
Przestoje będą już przeszłością, ponieważ zdalne alerty poinformują operatora, kiedy należy wymienić materiały eksploatacyjne. Co więcej, może on wymienić nośniki oraz toner, a także usunąć odpady nawet podczas pracy maszyny.

Automatyzacja pozwala oszczędzić cenny czas pracowników
Wbudowany w urządzenie sensor spektrofotometryczny oszczędza czas operatora, umożliwiając mu kalibrację druku przy pomocy zaledwie jednego guzika, bez czasochłonnego sprawdzania jakości na wydruku próbnym. Nowa dwustopniowa technologia korekty pasowania przód–tył, zapewnia idealne dopasowanie wydruku do strony, nawet na długich arkuszach. Opcjonalny moduł detekcji automatycznie wykrywa błędne ustawienia i poprawia je, a następnie utrzymuje do końca zadanego procesu druku, oszczędzając tym samym czas i utrzymując najwyższy poziom produktywności.

Niezawodna jakość i elastyczność pracy
imagePRESS V1000 zawiera innowacyjny system chłodzący, który schładza papier niezwłocznie po zakończeniu procesu druku. Minimalizuje tym samym ryzyko wypaczeń lub przyklejania się kartek do siebie. Sposób prowadzenia papieru w obszarze nanoszenia obrazu, w zależności od rodzaju i wagi podłoża, zapewnia większą niż dotychczas elastyczność pracy i gwarantuje stałą prędkość druku.

Kompaktowy rozmiar
Pomimo najmniejszego rozmiaru spośród wszystkich średnionakładowych maszyn do druku produkcyjnego, imagePRESS V1000 zapewnia prędkość druku na poziomie 100 stron na minutę. Zajmowana przez maszynę niewielka powierzchnia (zaledwie 3m2), umożliwia zastosowanie jej nawet w niewielkim pomieszczeniu, gdzie każdy metr jest na wagę złota.

Myśląc o przyszłości
Nowy imagePRESS V1000 spełnia najwyższe standardy efektywności energetycznej. Silnik urządzenia posiada certyfikat ENERGY STAR, a ponadto otrzymał oznaczenie EPEAT Gold w międzynarodowym rankingu zielonej elektroniki EPEAT. Dzięki możliwościom szybkiego testu druku, oszczędza się więcej energii oraz redukuje odpady produkcyjne.
Konstruktorzy urządzenia pomyśleli o każdej ewentualności już podczas kreślenia wstępnych planów. Jeśli nośnik w tacy podawczej nie zgadza się z wprowadzonymi ustawieniami druku, praca może być zatrzymana jeszcze przed zadrukiem pierwszej strony. A to wiąże się z redukcją pustych przebiegów, ograniczeniem odpadów i oszczędnością energii. Dodatkowy moduł detekcji umożliwia dwustronny zadruk, redukując potrzebę ponownych przebiegów. Z kolei wykorzystanie kontrolerów PRISMAsync lub EFI Fiery daje operatorowi możliwość sprawdzenia każdego szczegółu, włącznie z jakością poszczególnych obrazów, i umożliwia mu wprowadzenie zmian jeszcze przed rozpoczęciem druku.
Stworzony z myślą o tworzeniu najbardziej innowacyjnych wydruków na szerokiej gamie podłoży z prędkością 100 stron na minutę, imagePRESS V1000 pozwala dostawcom usług druku nie iść na żaden kompromis w dziedzinie jakości i produktywności.

Dostępność
Urządzenie imagePRESS V1000 będzie dostępne w sprzedaży bezpośrednio od Canon oraz u akredytowanych partnerów od czerwca 2022 roku.

Więcej informacji

Zdjęcie: urządzenie imagePRESS V1000

(info Higher Media)

Dodaj komentarz