Festiwale literackie Targi, festiwale

Festiwal Książki Opole 2022 – pierwszy weekend czerwca

Za 14 dni, w dniach 3-5.06.2022 na Placu Wolności w centrum miasta Opola, odbędzie się 6. Festiwal Książki Opole 2022. Organizatorzy zapraszają na największe targi książki na Opolszczyźnie, spotkania autorskie z gwiazdami polskiej literatury oraz koncerty.


W pierwszy weekend czerwca na plenerze wydawniczym, w których udział biorą największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie.

Na plenerowej scenie szóstego festiwalu książki będą gościć m.in.: Katarzyna Grochola, Remigiusz Mróz, Agnieszka Maciąg, Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Piotr Zychowicz, Katarzyna Bonda, Marcin Meller i wielu innych. Tegoroczny festiwal to również koncerty tj. Waglewski & Pospieszalski duet zespołu Voo Voo oraz Eskaubei i Tomek Nowak Quartet Mr. Krime – band który regularnie łączący ze sobą świat jazzu i hip hopu. Dodatkowo w tym roku festiwal zaskoczy nas dawką śmiechu w postaci Stand-Up Tomasza Jachimka.

Targi książki cieszą się również ogromnym zainteresowaniem, wśród największych polskich wydawnictw. W tym roku będziemy gościć w Opolu około 80 wystawców z całej Polski, jest to rekordowa edycja pod tym względem – wspomina Judyta Gralka – organizator.


Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Sponsorami wydarzenia są, Bank Gospodarstwa Krajowego, WIK Opole, Fundacja Górażdże, ZING, Saltadis, Igepa. Partnerzy wydarzenia to Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu oraz Zakłady Komunalne Opole.

(wg info Fundacja Fabryka Inspiracji)

One thought on “Festiwal Książki Opole 2022 – pierwszy weekend czerwca

Dodaj komentarz