Festiwale literackie Targi w Polsce Targi, festiwale

Tysiące książek z autografami i dziesiątki spotkań wokół najgorętszych premier tej wiosny. Ruszyły Targi Książki Empiku

Wiosenna edycja Targów Książki Empiku odbywa się w wygodnej formule online oraz we wszystkich salonach Empik w Polsce. Od 18 do 31 maja na czytelników czeka bogaty program: ponad 60 wydarzeń, w tym wirtualnych spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, setki oczekiwanych premier od 150 wydawców oraz akcje specjalne. Swój udział potwierdzili m.in.: Katarzyna Bonda, Anja Rubik, Radek Rak, Rafał Pacześ, Marcin Meller, Vincent V. Severski, David Lagercrantz i Brandon Mull. Jak zawsze, odwiedzający targi będą mieli okazję zdobyć egzemplarze z autografami i skorzystać z rabatów sięgających nawet -50%.


Pięć scen, blisko 90 gości z Polski i zagranicy, tysiące książek z autografami oraz rabaty do -50% – dziś startują Targi Książki Empiku. Przez kolejne dwa tygodnie na czytelników z całego kraju czeka 60 wydarzeń online z udziałem autorów najgorętszych premier wydawniczych tej wiosny. W wybranych salonach Empik będzie można kupić unikalne egzemplarze książek z autografami – m.in. Rafała Paczesia, Anny Gacek, Maxa Cegielskiego, Pauliny Świst, Marka Krajewskiego czy Justyny Sucheckiej. Targi potrwają do 31 maja.

Każdego dnia na pięciu Scenach targowych pojawiają się autorzy wyczekiwanych premier oraz goście specjalni. Wśród nich m.in.: Anja Rubik, Radek Rak, Rafał Pacześ, Marcin Meller, Vincent V. Severski, Maciej Stuhr, Magdalena Grzebałkowska, David Lagercrantz czy Brandon Mull. W sumie odbędzie się 60 wirtualnych wydarzeń, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zadawać gościom pytania, brać udział w dyskusjach i zdobywać książki z autografami.

Na Scenie Głównej zobaczymy najważniejszych autorów polskiej i światowej literatury obyczajowej, kryminałów czy poradników. Scena Apostrof dedykowana jest literaturze pięknej i reportażom, zaś Przecinek i Kropka – najmłodszym czytelnikom. Nowością na targach jest specjalna Scena Zrozumieć świat poświęcona tematyce geopolitycznej, w tym sytuacji na Wschodzie Europy. Na program branżowy mogą także liczyć przedstawiciele rynku wydawniczego w ramach Sceny Forum.

Wiosenna odsłona Targów Książki Empiku to nie tylko moc wrażeń podczas spotkań autorskich transmitowanych online w kanałach społecznościowych. Przez najbliższe dwa tygodnie, na półkach salonów Empik w całej Polsce miłośnicy literatury odnajdą egzemplarze z autografami autorów. Akcja obejmuje ponad 40 tytułów – zarówno książek premierowych, jak i dobrze znanych czytelnikom bestsellerów. To w sumie kilka tysięcy egzemplarzy dostępnych w 33 salonach: w Bielsko-Białej, Brodnicy, Gdańsku, Gliwicach, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Piasecznie, Poznaniu, Sandomierzu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. Są one specjalnie oznaczone na półkach tabliczką Książka z autografem.

Na fanów historii z dreszczykiem czekać będzie m.in. kolejny tom serii „Motylek” Katarzyny Puzyńskiej Martwiec. Lipowo. Tom 13 czy Plac senacki, 6 pm mistrza literatury szpiegowskiej Vincenta V. Severskiego. Miłośnicy stand-upów będą mogli kupić unikalne egzemplarze z autografem najnowszej, drugiej w dorobku książki Rafała Paczesia – Ostatni śnieg. Entuzjastów poradników może zainteresować książka Justyny Sucheckiej Nie powiem ci, że wszystko będzie dobrze, zaś literatury obyczajowej – tegoroczna premiera Marcina Margielewskiego Porzuciłam islam, muszę umrzeć. Podpisane egzemplarze w wybranych salonach pozostawią również Artur Andrus i Wojciech Zimiński, autorzy A koń w galopie nie śpiewa, a także dziennikarka Anna Gacek, twórczyni głośnej książki poświęconej kulturze końcówki ubiegłego wieku – Ekstaza. Lata 90. Początek. Szczegółowy wykaz tytułów dostępnych w poszczególnych Empikach w Polsce wraz z datą startu akcji.

(info empik)


Dodaj komentarz