Festiwale literackie Targi, festiwale

Festiwal Książki Opole 2022

Jutro, 3 czerwca, rozpocznie się 6. Festiwal Książki w Opolu i potrwa do 5 czerwca. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie.


Na plenerowej scenie szóstego festiwalu książki będą gościć m.in.: Katarzyna Grochola, Remigiusz Mróz, Agnieszka Maciąg, Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Piotr Zychowicz, Katarzyna Bonda, Marcin Meller i wielu innych. Tegoroczny festiwal to również koncerty tj. Waglewski & Pospieszalski duet zespołu Voo Voo oraz Eskaubei i Tomek Nowak Quartet Mr. Krime – band który regularnie łączący ze sobą świat jazzu i hip hopu.

Pełny program festiwalu


Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Sponsorami wydarzenia są, Bank Gospodarstwa Krajowego, WIK Opole, Fundacja Górażdże, ZING, Saltadis, Igepa. Partnerzy wydarzenia to Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu oraz Zakłady Komunalne Opole.

(wg info Fundacja Fabryka Inspiracji)

Dodaj komentarz