EMPIK Nowości wydawnicze Różne Rynek wydawniczy

Empik Go z pierwszą gazetą wydaną w papierze

Empik Go przygotował gazetę dedykowaną swojej najnowszej produkcji audio Mierzeja. Audio thriller na podstawie scenariusza braci Miłoszewskich stał się inspiracją do stworzenia pisma dystrybuowanego na całym Półwyspie Helskim.


Serial audio Mierzeja zadebiutował w aplikacji 7 lipca i już po kilku dniach zyskał miano bestsellera. Tylko pierwszy odcinek został dodany do wirtualnych bibliotek użytkowników aplikacji Empik Go ponad 15 tysięcy razy. O fenomenie helskiego słuchowiska Empik Go postanowił opowiedzieć także w dedykowanej gazecie, która będzie miała swoją premierę 15 sierpnia.

Postanowiliśmy się trochę pobawić i całym zespołem stworzyliśmy gazetę dla letników, którzy ostatnie dni wakacji spędzają na Helu – w miejscu, gdzie dzieje się akcja słuchowiska braci Miłoszewskich. Mierzeja podbiła serca abonentów Empik Go w lipcu i bardzo liczymy, że po lekturze MIERZEJA NEWS po ten rewelacyjny audioserial przyjdą do naszej aplikacji nowi fani dobrych historii – mówi Martyna Ziębińska-Górska, Brand Manager Empik Go i redaktor naczelna gazety.

„Mierzeja News” to 8-stronicowy tytuł, który powstał na kanwie klasyczne gazety codziennej i taką formułą także przyjmuje. Na jej łamach czytelnik będzie mógł znaleźć m.in. wywiady z Zygmuntem Miłoszewskim czy Mateuszem Damięckim, recenzje Marcina Mellera czy Karoliny Korwin-Piotrowskiej oraz horoskop i krzyżówkę. Magazyn będzie dystrybuowany 15 sierpnia na plażach w Helu, Juracie, Jastarni, Kuźnicy, Chałupach oraz Władysławowie. Jej nakład wynosi 5 tysięcy egzemplarzy.

Link do gazety

Mierzeja to thriller, który przenosi słuchaczy na Hel. Przewrotnie, fabuła nie przypomina historii rodem z nadmorskiego kurortu, raczej mroczną opowieść pełną tajemnic, w której wszyscy skrywają jakąś trudną prawdę. Oprócz dojmującej atmosfery zagrożenia i tajemnicy Mierzeję cechuje – rozegrany w dialogach – charakterystyczny dla braci Miłoszewskich humor i ironia. Autorzy nie zapomnieli też o wątku miłosnym. W pędzącej akcji zbudowanej z dialogów i ciętych ripost wybrzmiewa też silny komentarz społeczno-polityczny pod adresem współczesnego świata. W rolach głównych audioserialu: Mateusz Damięcki, Karolina Gorczyca, Anna Smołowik, Sandra Drzymalska oraz Sebastian Dela.

Więcej o serialu

(info Empik Go)

Dodaj komentarz