Rynek wydawniczy

„Kolejne 365 dni” z rekordem

Krytykowany na wszelkie sposoby film „Kolejne 365 dni”, wyprodukowany na zamówienie Netfliksa, stał się jednym z hitów oglądalności w tym serwisie. W pierwszym tygodniu nadawania (15-21.08.2022) film oglądano przez ponad 39,3 mln godzin, co według szacunków przekłada się na 20 mln widzów. „Kolejne 365 dni” trafiły tym samym na 3. miejsce Top 10. Większą popularnością cieszyły się jedynie „Dzienna zmiana” (ponad 63,3 mln godzin) oraz „Dwa życia” (ponad 48 mln godzin oglądania). Z zestawienia Netfliksa wynika też, że „Kolejne 365 dni” znalazły się w Top 10 w 92 krajach na świecie. Wśród nich są m.in. USA, Brazylia, Wielka Brytania, Niemcy i Francja. Nie trzeba dodawać, że w Polsce „Kolejne 365 dni” stały się zdecydowanym liderem rankingu, wyprzedzając głośne zagraniczne produkcje.

Przypominamy, że film oparty jest erotyczną powieść Blanki Lipińskiej o tym samym tytule. Wydany przez Edipresse cykl książek Lipińskiej: 365 dni (2018 rok), Ten dzień (2018) oraz Kolejne 365 dni (2019) cieszył się ogromną popularnością,  zajmując przez kilka miesięcy czołowe miejsca na listach bestsellerów.

A kim jest Blanka Lipińska? To zarówno pisarka, ale również celebrytka. Jej udział w targach to prawdziwe show z całowaniem rozentuzjazmowanych czytelniczek, pełne ochów i achów… Lipińska często pojawia się na ściankach, chętnie udziela wywiadów, udziela się w mediach społecznościowych. Podobno zajmowała się hipnotyzerstwem i pracowała jako promotorka KSW Ring Girls.

(źródło m.in. Netflix)

Dodaj komentarz