Konkursy Różne

Bukmacher: literacki Nobel dla Rushdiego?

Według prognoz BETFAN, legalnego polskiego bukmachera, w tym roku literacka nagroda Nobla trafi do autora prozy. Zdaniem BETFAN wybór szwedzkiej akademii padnie na Salmana Rushdiego. A jakie są szanse Polaka wymienianego wśród kandydatów do nagrody?


W ciągu minionych 10 lat Nobla w dziedzinie literatury tylko dwa razy odbierali autorzy poezji (Bob Dylan w 2016 r. i Luise Glűck w 2020 r.), a w pozostałych latach – twórcy prozy. BETFAN prognozuje, że jeszcze w tym roku ten trend zostanie utrzymany i literacki Nobel trafi do autora powieści. Kurs 1.10 na ten scenariusz oznacza niemal pewne zdarzenie.

Choć Nobel Olgi Tokarczuk ma tylko cztery lata, na międzynarodowej giełdzie spekulacji znalazło się kolejne polskie nazwisko. To Ryszard Krynicki, zaliczany do najważniejszych twórców współczesnej polskiej poezji. Jego szanse na nagrodę w tym roku, zdaniem BETFAN, nie są jednak wysokie.

Tegorocznym faworytem do Nobla, według polskiego bukmachera, jest Salman Rushdie. Zdaniem BETFAN wybitny dorobek literacki, a także biografia naznaczona wieloletnimi prześladowaniami za twórczość, wliczając w to niedawny atak nożownika, zagrażający życiu Rushdiego, szczególnie pretendują tego pisarza do nagrody w 2022 r. Drugi liście przewidywań BETFAN jest Michelle Huellebecq, francuska mega gwiazda literatury. Na kolejnym miejscu ex aequo są Ngũgĩ wa Thiong’o uważany za najważniejszego twórcę literackiego Wschodniej Afryki, kurdyjsko-syryjski powieściopisarz Salim Barakat i Edwidge Danticat, twórczyni prozy oraz Amerykanka o haitańskich korzeniach.


BETFAN jest polskim legalnym bukmacherem działającym online i stacjonarnie. Firmę wyróżniają innowacyjne rozwiązania i szeroki zakres proponowanych zakładów. Obok możliwości obstawiania wyników sportowych, zakładów na sporty wirtualne i gry karciane, BETFAN udostępnia zakłady na rozrywkę, obejmujące tematy okołosportowe, a także z obszaru mediów, polityki, show-biznesu czy nawet pogody. BETFAN jest w gronie największych polskich bukmacherów i w ciągu trzech lat działalności odprowadził do budżetu państwa 86 mln zł z tytułu podatku od gier. BETFAN kładzie duży nacisk na przestrzeganie zasad odpowiedzialnej gry. Wszyscy pracownicy są przeszkoleni w tym zakresie, a ich wiedza jest regularnie aktualizowana poprzez kolejne warsztaty edukacyjne.

Analizy BETFAN są podstawą wielu trafnych prognoz. Tylko w 2021 i 2022 r. BETFAN przewidział wynik szeregu istotnych wydarzeń politycznych, społecznych, kulturalnych czy sportowych. Między innymi zgodnie z typowaniem analityków BETFAN prezesem PZPN został Cezary Kulesza, tytuł sportowca roku w plebiscycie PS zdobył Robert Lewandowski, dziennikarzem roku w konkursie Grand Press wybrano Andrzeja Poczobuta, zaś prezydentem Rzeszowa został Konrad Fijołek. BETFAN prognozował także, że KRRiT przedłuży TVN7 koncesję na nadawanie, a Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę na Eurowizji.


Dodaj komentarz