Różne Wystawy

17. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów (14.10.2022 – 06.01.2023)

Najlepsi ilustratorzy spotkają się w Gdańsku w niezwykłym wnętrzu Centrum św. Jana. To będzie wyjątkowa 17. edycja Bałtyckich Spotkań Ilustratorów. Co roku twórcy wymieniają się ­doświadczeniami i opowiadają o swojej pracy. To czas dla dzieci i dorosłych. Tradycyjnie odbędzie się spotkanie z międzynarodową ilustracją.


Bałtyckie ­Spotkania Ilustratorów są okazją nie tylko do poznania procesu tworzenia ­i ­poszukiwania inspiracji. ­To moment w roku, w którym ważne i trudne tematy są ­przekazywane w niezwykły, nieco magiczny sposób. Częścią BSI zawsze jest wystawa. To ona często wypełniała niemal całą przestrzeń Ratusza Staromiejskiego. W poprzednich edycjach ­festiwalu poznano twórczość estońskiej artystki Viive Noor, ­Bohdana Butenki i Józefa ­Wilkonia. ­

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Spotkanie Będzie to SPOTKANIE z samą ilustracją, SPOTKANIE twórców polskich i ukraińskich oraz SPOTKANIE dwóch wymiarów ilustracji. Na wystawie znajdą się prace następujących artystów: Karola ­Banacha, Iwony Chmielewskiej, Marii Dek, Oksany Drachkovskiej, ­Zofii ­Dzierżawskiej, Mashy Foyji, ­Joanny Grochockiej, Olega Gryshchenki, Susie Hammer, Gosi Herby, Anny Ivanenko, Oli Jasionowskiej, Pawła Jońcy, Mari Kinovych, Bartosza ­Kosowskiego, Veroniki Kotyk, ­Patryka Mogilnickiego, Oli Niepsuj, Krzysztofa Nowaka, Grasyji Oliyko, Jenyji Polosiny, Romaya ­Romanyszyn i Andrija Łesowa, ­Dawida Ryskiego, Anny Sarviry, Oleksandra Shatokhina, Olgi Shtondy, Artema Solopa, ­Justyny Stasik, Julii Tvertinji, Tanyji Yakunovej.

Program

W tym roku czeka nas też szczególne wydarzenie. Oprócz wystawy głównej i tradycyjnych wykładów oraz warsztatów w Ratuszu Staromiejskim po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Komunikacji Ilustrowanej – ILUSTRATOR – wydarzenie branżowe o charakterze międzynarodowym, które pozwoli na konsolidację środowiska ilustratorów, wymianę doświadczeń, rozmowę i nawiązanie nowych kontaktów. Domem festiwalu stanie się Centrum św. Jana w Gdańsku.

W ten sposób 17. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów inaugurują współpracę z Fundacją Karola Śliwki i Patrykiem Hardziejem, pomysłodawcą i realizatorem festiwalu.

na warsztaty obowiązują bilety
wystawa i spotkanie: wstęp wolny

więcej informacji
(info Nadbałtyckie Centrum Kultury)

Dodaj komentarz