Targi, festiwale

Festiwal Nowe Oświecenie 2022

Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” zaprasza na pierwszą edycję Festiwalu Nowe Oświecenie. Przed nami cztery dni wypełnione interesującymi wydarzeniami oraz spotkaniami z ludźmi nauki, kultury i sztuki.


Goście Festiwalu odpowiedzą na pytanie: Czy to już koniec… świata?, odnoszące się do nastrojów powodowanych przez widmo katastrofy klimatycznej, pandemię Covid-19 i wojnę w Ukrainie, ale też kres świata, jaki znamy – w obszarze wartości i relacji społecznych. Poznamy w tej sprawie opinie: Wiesława Myśliwskiego, Krystyny Jandy czy Joanny Rajkowskiej, którzy będą gośćmi festiwalu. W debatach oraz panelach dyskusyjnych wezmą udział m.in.: Edwin Bendyk, Piotr Cieplak, Karolina Gruszka, Jarosław (Bisz) Jaruszewski, Maja Popielarska, Michał Rusinek, Filip Springer, Tomasz Terlikowski, ks. Alfred Wierzbicki i Iwan Wyrypajew.
W „Alternatywach” będzie też można obejrzeć prace Joanny Rajkowskiej z cyklu „Światło Loży”. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty z autorami ich ulubionych książek.

Z myślą o miłośnikach literatury powstanie księgarnia prowadzona przez wydawnictwo Wytwórnia. Nie zabraknie wydarzeń plenerowych.

Festiwal Nowe Oświecenie to nie tylko wykłady i dyskusje. Na scenie wystąpią Adam Strug z zespołem Kwadrofonik oraz Pablopavo i Ludziki.

W ostatnim dniu festiwalu odbędzie się targ nowej żywności, podczas którego publiczność będzie mogła skosztować ekologicznych potraw przygotowanych z innowacyjnych produktów.

Program festiwalu

Festiwal „Nowe Oświecenie” odbędzie się w dniach 20-23 października w siedzibie Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” przy ul. Indiry Gandhi 9 w Warszawie oraz na kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

(źródło: festiwalnoweoswiecenie.art)

Dodaj komentarz