Listy bestsellerów Publikacje elektroniczne Rynek wydawniczy

TOP 10 audiobooków i podcastów Audioteki

Wrzesień to czas powakacyjnych powrotów do obowiązków, pracy i szkoły. Jak użytkownicy Audioteki poradzili sobie z ponownym zanurzeniem się w codziennej rutynie? Umilając sobie czas superprodukcjami! Na szczycie zestawienia popularności audiobooków we wrześniu obok dwóch produkcji komediowych pojawiło się także premierowe słuchowisko stworzone na podstawie dzieła Doroty Masłowskiej – Bowie w Warszawie. W kategorii podcastów nadal królują treści związane z popkulturą.


TOP 10 audiobooków
Najnowsze, wrześniowe zestawienie najpopularniejszych audiobooków otwierają dwie obyczajowe superprodukcje Audioteki, które w satyryczny sposób prezentują codzienne życie i towarzyszące mu problemy.

Być może dla części z nas powrót do powakacyjnej rzeczywistości okazał się być zbyt przytłaczający. Bez wątpienia Siekierki, czyli działkowy przewrót pałacowy oraz Wspólnota mieszkaniowa to słuchowiska, które potrafią wprawić w dobry nastrój, dlatego nie dziwi mnie ich wysoka pozycja we wrześniowym zestawieniem. Oczywiście nie zabrakło także bestsellerowych powieści kultowych autorów i produkcji, które doczekały się także ekranizacji – mówi Iwona Bujkowska, Online Marketing Specialist, Audioteka.

Wśród najczęściej wybieranych we wrześniu słuchowisk znalazły się także: premierowa pozycja Bowie w Warszawie stworzona na podstawie dramatu Doroty Masłowskiej, audiobooki sensacyjne oraz mrożące krew w żyłach kryminały, co miesiąc niezwykle chętnie wybierane przez słuchaczy.

1. Siekierki, czyli działkowy przewrót pałacowy, Karolina Poryzała, Magdalena Braniewska, wydawca: Audioteka;

2. Wspólnota mieszkaniowa, Jiří Havelka, wydawca: Audioteka;

3. Bowie w Warszawie, Dorota Masłowska, wydawca: Audioteka, Wydawnictwo Literackie;

4. Empuzjon, Olga Tokarczuk, Wydawnictwo Literackie;

5. Tai-pan, James Clavell, wydawca: Aleksandria;

6. Lot ćmy, Ken Follet, Wydawnictwo Albatros;

7. Gdzie śpiewają raki, Delia Owens, Wydawnictwo Świat Książki;

8. Krzywda, Marek Stelar, Wydawnictwo Filia;

9. Baśniowa opowieść, Stephen King, Wydawnictwo Albatros;

10. Sabat czarownic, Graham Masterton, Wydawnictwo Albatros.

TOP 10 podcastów

Wśród podcastów niesłabnącą popularnością cieszą się treści związane z popkulturą i muzyką. Na szczycie zestawienia, a tym samym najczęściej wybieranym w swojej kategorii jest podcast Marcina Flinta i Kajetana Szewczyka opowiadający o historii polskiego rapu („Od Kimona do Maty”). Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje Kasia Babis, która „tłumaczy internet”, a na trzeciej pozycji podium utrzymuje się „Sweet Teens” Anny Gacek.
We wrześniu nasi słuchacze postawili na podcasty o tematyce popkulturowej. Zestawienie TOP 3 najczęściej wybieranych produkcji audio z tej kategorii to mix wiedzy o historii polskiego rapu, showbiznesie minionej dekady naszego stulecia oraz realiach internetu jeszcze przed erą Tik Taka i mediów społecznościowych. Czyżbyśmy byli świadkami nowego trendu? – podsumowuje Iwona Bujkowska.

1. „Od Kimona do Maty. Historia polskiego rapu”, wydawca: Audioteka;
2. „Kasia Babis tłumaczy internet”, wydawca: Audioteka;
3. „Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów”, wydawca: Audioteka;
4. „Akta grozy: Warrenowie”, wydawca: Audioteka;
5. „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS;
6. Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka;
7. „Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz;
8. „Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny;
9. „Radio Książki”, wydawca: Audioteka oraz Wyborcza.pl;
10. „Cnoty męskości”, wydawca: Audioteka.


Audioteka – powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. Jej słuchacze dzięki m.in. superprodukcjom czy audioserialom mogą oddać się jakościowej, cyfrowej rozrywce. Obecnie, za pośrednictwem swoich produktów, zapewnia dostęp do największego katalogu audio po polsku, z biblioteką zawierającą ponad 19 500 pozycji, w tym superprodukcje z najlepszymi reżyserami i największymi polskimi gwiazdami oraz świetną oprawą muzyczną. Audioteka to także jakość oferowanych produktów cyfrowych, którą zapewnia doświadczony zespół ekspertów. Oferuje wyselekcjonowane treści w 11 językach, m.in po niemiecku, czesku, hiszpańsku i turecku. Produkuje ponad 30 000 godzin treści rocznie na nasze trzy główne platformy – “Audioteka”, “Lecton”, oraz dedykowane pracownikom firm “Inspiro”. Audioteka to nie tylko tradycyjne audiobooki. Jej produkcje obejmują nowe formaty, takie jak audioseriale, treści edukacyjne, audio dokumenty, programy informacyjne, medytacje prowadzone, treningi uważności czy audycje podróżnicze. Tworzy ją zespół doświadczonych specjalistów, znających nie tylko swoich słuchaczy, ale też potrzeby rynku. Dlatego też marka mocno wspiera kulturę, czego przykładem jest autorski program „Usłysz kulturę”, wspierający finansowo projekty związane z pisaniem scenariuszy, tekstów, spin-offów oraz produkcją treści.

(info Audioteka)


Dodaj komentarz