Poligrafia poligrafia - różne

Canon przedstawia platformę PRISMAsimulate Ultra i nową wersję PRISMAproduction

Canon wprowadza nową wersję PRISMAproduction – platformy do zarządzania przepływem prac w środowisku obsługującym druk. Równocześnie startuje PRISMAsimulate Ultra – oprogramowanie umożliwiające sprawdzenie poprawności kolorystycznej, układu graficznego oraz przewidujące ilość atramentu potrzebnego na wydruk pracy w technologii inkjet.


PRISMAproduction – szybsza, bezpieczniejsza i bardziej wydajna praca
Bazując na 25 latach doświadczenia i licznych opiniach użytkowników została stworzona nowa wersja oprogramowania PRISMAproduction, ukierunkowana na jeszcze lepszą automatyzację pracy, szybsze wprowadzanie i konwersję danych oraz zarządzanie drukiem i procesami DTP. A wszystko to w ramach jednej platformy, umożliwiającej użytkownikom osiągnięcie większej wydajności.

W nowej wersji wprowadzono liczne ulepszenia, które usprawniły możliwości obsługi procesu DTP. Klienci uzyskują jeszcze większą elastyczność w pracy z najczęściej spotykanymi formatami PDF i PostScrip, ale także możliwość obsługi AFP, line data, PCL, PPML, LCDS, RDO czy VIPP.

Biorąc pod uwagę wzrastający trend personalizacji wydruku, zwiększającą się liczbę danych oraz wymogi pracy z wieloma typami maszyn w różnych technologiach – atramentowej i tonerowej, praca z drukiem staje się coraz bardziej skomplikowana. Zwiększają się także rozmiary procesowanych plików. Możliwości nowej wersji oprogramowania PRISMAproduction zawierają zatem narzędzia do lepszej optymalizacji danych, nawet w przypadku niezwykle ciężkich plików PDF, na przykład albumy fotograficzne. Obsługiwane są urządzenia zarówno rolowe, jak i arkuszowe, i to bez wpływu na ich maksymalną prędkość druku. Wszystko to nie tylko zwiększa przepustowość drukarni, ale też gwarantuje pełne wykorzystanie urządzeń drukujących.

Najnowsza, szósta wersja PRISMAproduction, wykorzystuje system SLES (SUSE Linux Enterprise Server), oferujący jeszcze wyższe standardy cyberbezpieczeństwa, niż jego poprzednicy. Dane klientów są chronione ściślej, zapewniając najwyższe światowe standardy cyfrowego bezpieczeństwa przemysłu.

Michael Engemann, Head of Production Control w Continentale Krankenversicherung a.G., który miał okazję przetestować najnowszą wersję oprogramowania, mówi: – Podczas testów ostatniej wersji PRISMAproduction okazało się, że nasze urządzenia działały tak płynnie i sprawnie, że od razu zdecydowaliśmy się na stałą implementację szóstej odsłony oprogramowania. Szybko zapomnieliśmy o rozwiązaniu, z którego korzystaliśmy do tej pory. PRISMAproduction jest dla nas prostsza w użytku, a dodatkowo nie musimy ciągle sprawdzać, czy dane są bezpieczne. Widzimy wyraźne korzyści, które wiążą się ze stabilnością i niezawodnością PRISMAproduction.

PRISMAsimulate Ultra – większa konkurencyjność dzięki narzędziom symulacji druku
Canon stara się wspomóc dostawców usług druku w usprawnianiu ich codziennej pracy. Najnowsze rozwiązanie w tym zakresie, platforma PRISMAsimulate Ultra (będące następcą narzędzia TrueProof), to łatwe w integracji oprogramowanie lokalne, które pomaga użytkownikom w ocenie wymaganego zużycia atramentu i projekcji całego cyklu pracy. Zakup oprogramowania wraz z PRISMAsimulate Ultra Server gwarantuje dostęp do dwóch niezależnych modułów:
• Universal PDF Estimator, który oferuje użytkownikom szczegółowe dane dotyczące zużycia materiałów w rolowych urządzeniach drukarskich Canon. Dzięki tej opcji nie trzeba najpierw drukować pliku, aby poznać zużycie materiałów eksploatacyjnych dla całego projektu. Operator maszyny może łatwo stworzyć raport ze szczegółowymi danymi dotyczącymi wykorzystania atramentu; co więcej, raporty mogą być automatycznie albo manualnie eksportowane do plików PDF albo CSV, a następnie procesowane w innych aplikacjach.
• Printer Simulation Packages, czyli narzędzia, które daje możliwość symulacji finalnego widoku wydruku. Sprawdzany jest wygląd, rozkład projektu na papierze, a także szczegółowe możliwości wydruku poszczególnych elementów. Wszystko to może być pomocne zwłaszcza dla dostawców usług druku, którzy chcą poszerzać swoją ofertę bez utraty czasu na żmudne i kosztowne próbne wydruki. Innymi słowy: oprogramowanie pomaga oszczędzać czas i materiały, a dzięki ograniczeniu zbędnych odpadów jest także przyjazne dla środowiska.

W odpowiedzi na aktualne rynkowe trendy, oprogramowanie PRISMAsimulate Ultra jest dostępne w formie wygodnej subskrypcji. Jego użytkownicy nie muszą więc ponosić dużych jednorazowych kosztów.

Jennifer Kolloczek, European Planning, Marketing & Innovation Senior Director, w Canon Production Print, mówi: – Branża druku odczuwa presję, aby szybciej i wydajniej reagować na zapotrzebowania klientów. W tym samym czasie dostawcy usług druku muszą borykać się z brakiem wykwalifikowanych pracowników, zmianą uwarunkowań ekonomicznych i wzrostem kosztów materiałów eksploatacyjnych. Jak podkreśla wielu naszych klientów, automatyzacja i lepsza kontrola nad całym cyklem pracy to kluczowe kwestie, jakie w nadchodzących latach pomogą optymalizować pracę i zwiększać produktywność. Tym bardziej teraz, gdy wyraźnie zwiększa się liczba procesowanych danych i gdy bezpieczeństwo cyfrowe odgrywa coraz istotniejszą rolę.

Chcemy pomóc dostawcom usług druku w jak najprostszym i najszybszym realizowaniu ich zleceń, aby byli gotowi dostosować się do wszystkich wymagań rynku oraz do konieczności bezpiecznego procesowania danych klientów. Dlatego, równolegle z naszymi istniejącymi rozwiązaniami PRISMA, nasi klienci mogą teraz skorzystać z benefitów, jakie daje im nowe oprogramowanie PRISMAproduction oraz PRISMAsimulate Ultra. Wierzymy, że te niezwykle efektywne narzędzia pomogą ich użytkownikom poszerzyć biznes o nowe obszary rynku i zaoferować klientom szeroki wybór różnorodnych aplikacji druku, od grafiki artystycznej po druki biznesowe – dodaje Jennifer Kolloczek.

Więcej informacji o PRISMAproduction

Więcej informacji o PRISMAsimulate Ultra
(info Higher Media)

Dodaj komentarz