Drukarnie poligrafia - różne

Projekt Andrzeja Pągowskiego zdobi drukarnię Opolgraf

Niezwykłe dzieło artystyczne o wymiarach ponad 80m2, zachwyca przechodniów na ulicy Niedziałkowskiego w Opolu. Autorem projektu jest Andrzej Pągowski, jeden z najwybitniejszych polskich plakacistów oraz grafików. Na swoim koncie artystycznym ma kilka scenografii, kilkanaście murali, kilkaset portretów, kilka tysięcy rysunków, ale przede wszystkim plakaty. Jego najpopularniejsze dzieła to między innymi: „Krzyk” Barbary Sass, „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego, „Krótki film o zabijaniu”, „MIŚ”, „Papierosy są do dupy” i wiele innych.


Dzieło artystyczne umieszczone na budynku firmy Opolgraf, zostało specjalnie zaprojektowane dla drukarni. Firma jest dumna ze swoich działań wspierających sztukę oraz literaturę. Opolgraf wie jak ważne jest czytanie książek i chce zachęcić do sięgania po literaturę, poprzez działania artystyczne. W taki sposób powstał pomysł na niezwykły projekt artysty pod jego autorskim hasłem „moja książka, mój świat – czytam…”.

Dzieło Andrzeja Pągowskiego, przedstawia mężczyznę z książką umieszczoną na głowie. Z każdego rogu książki odchodzi pionowy filar, całość tworzy imitację domu z książki. Jak wspomina autor, był to jeden z przyjemniejszych projektów jakie wykonał, ponieważ sam uwielbia literaturę.
(info Opolgraf)

Dodaj komentarz