Różne

„HAPPY, HEALTHY & INCLUSIVE CITIES”– duńsko-polska konferencja o szczęśliwych miastach

We wtorek 6 grudnia Ambasada Królestwa Danii, Fundacja Olgi Tokarczuk oraz Wrocławski Dom Literatury zapraszają na duńsko-polską konferencję „Happy, healthy & inclusive cities” dotyczącą symbiotycznego tworzenia miast zdrowych, szczęśliwych i niewykluczających. Wśród panelistów znaleźli się wybitni eksperci i ekspertki ze świata architektury, urbanistyki, nauki i biznesu oraz samorządowcy. Konferencja jest bezpłatna i otwarta dla wszystkich – rejestracja dla osób chcących wziąć w niej udział trwa do 2 grudnia.


„Happy, healthy & inclusive cities” odbędzie się w Prozie, klubie Wrocławskiego Domu Literatury (Przejście Garncarskie 2). Konferencja została zorganizowana w charakterystycznym dla kultury Danii duchu hygge, z przestrzenią na rozmowy z udziałem znamienitych gości z Danii i Polski, ekspertów w zakresie zielonej i zdrowej transformacji miast bazującej na holistycznym podejściu i współpracy międzysektorowej. Spotkanie otworzą: Olga Tokarczuk, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (2018), Ole Toft, ambasador Królestwa Danii w Polsce oraz Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Wydarzenie potrwa od 10.00 do późnego popołudnia. Podczas trzech paneli dyskusyjnych (sesja poranna oraz dwie sesje po południu) swoją wiedzą, refleksjami i dobrymi praktykami podzielą się reprezentantki i reprezentanci świata architektury, urbanistyki, nauki, biznesu i samorządów. Będą to między innymi: Helle Juul, David Sim, Joanna Erbel, Roman Szełemej, Eliza Bujalska, Aleksander Orłowski, Eva Seo-Andersen, Katarzyna Kajdanek, Maciej Zathey. Poszczególnym dyskusjom ton będą nadawać niemiej znakomite moderatorki i moderator: Bogna Świątkowska, Agata Twardoch i Filip Springer. Znajdzie się także czas na rozmowy z publicznością.

Konferencja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych, żeby wziąć w niej udział trzeba się zarejestrować do 2 grudnia.

Liczba miejsc jest ograniczona. Dla tych, którzy nie będą mogli przyjść do klubu Proza, organizatorzy zapewnią możliwość śledzenia całego wydarzenia online. Konferencja będzie relacjonowana na żywo w social mediach, w tym m.in. na Facebooku Fundacji Olgi Tokarczuk, Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocławia Miasta Literatury UNESCO. Wszystkie panele będą tłumaczone symultanicznie.

Szczegółowy program konferencji
(info WDL)

Dodaj komentarz