Hurt/księgarstwo Księgarnie Różne

Krakowianie wybierają księgarnię roku

W Krakowie ruszyła VI edycja plebiscytu Wybieramy Księgarnie Roku – organizowanego prze KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.


Kraków od lat aktywnie wspiera swoje księgarnie i antykwariaty. Pełnią one nieocenioną rolę „małych centrów” życia kulturalnego w poszczególnych dzielnicach, a także budują atmosferę Miasta Literatury UNESCO. Szósta edycja plebiscytu Wybieramy Księgarnie Roku stanowi okazję do bliższego poznania nie tylko krakowskich księgarń i antykwariatów, ale i osób, które wzmacniają lokalną społeczność czytających – księgarzy i księgarek, antykwariuszy i antykwariuszek. To właśnie te osoby tworzą miejsca, w których książka służy nie tylko do czytania – może być oknem na świat, okazją do rozmowy z kimś, kto ma podobne spostrzeżenia, ale też przedmiotem konstruktywnego sporu i przyczynkiem do dyskusji prowadzącej do pozytywnych zmian.

Tegoroczny plebiscyt ruszył we wtorek 13 grudnia w Dzień Księgarza i potrwa do czwartku 8 stycznia 2023. Głosy będzie można oddawać stacjonarnie w księgarniach i antykwariatach biorących udział w plebiscycie, a także poprzez stronę internetową ksiegarnie.miastoliteratury.pl. Wybierzemy miejsca, które wyróżniają się w kategoriach odpowiadających temu, co czytelnicy i czytelniczki cenią w nich najbardziej: najlepsze książki, najlepsi księgarze, najlepszy klimat i najlepsze wydarzenia kulturalne.

Cztery miejsca z najlepszymi rezultatami w poszczególnych kategoriach otrzymają Znak Jakości Krakowa Miasta Literatury UNESCO za rok 2022.
(źródło miastoliteratury.pl)

Dodaj komentarz