Konkursy Różne

Rezydencje literackie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej w roku 2023

Fundacja Wisławy Szymborskiej wraz z partnerami ogłasza nabór do dwóch projektów rezydencjalnych. Pierwszy to rezydencje poetyckie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej, a drugie – rezydencje literackie dla ludzi pióra, również w mieszkaniu polskiej noblistki.


Rezydencje literackie dla ludzi pióra w mieszkaniu Szymborskiej
Fundacja Wisławy Szymborskiej ogłasza nabór do III edycji Rezydencji Literackich. Zgłoszenia można przesyłać do 8 stycznia. Uczestnicy programu – pisarze, poeci, tłumacze, redaktorzy i naukowcy – będą mieli przez miesiąc do dyspozycji mieszkanie noblistki oraz otrzymają stypendium. Mecenasem programu jest ERGO Hestia.
Wybrani przez Fundację twórcy oprócz mieszkania i stypendium otrzymają także dostęp do Archiwum Wisławy Szymborskiej w Bibliotece Jagiellońskiej. Fundacja może im także zorganizować spotkanie autorskie w Krakowie.
Rezydentami mieszkania poetki w pierwszej edycji projektu byli Joanna Ostrowska i Andrzej Titkow, a w drugiej – Mikołaj Łoziński i Linda Del Sarto.

Rezydencje poetyckie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej
Z kolei Fundacja Wisławy Szymborskiej oraz Jerzy Peterkiewicz Educational Foundation ogłaszają nabór do Projektu Rezydencji Poetyckich na rok 2023.
W ramach projektu na czterotygodniowy pobyt rezydencjalny w Krakowie w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej zostaną zaproszone dwie osoby. Program Rezydencji Poetyckich skierowany jest do poetów i poetek z Polski i z zagranicy posiadających polskie obywatelstwo i/lub polskie pochodzenie.

Laureaci Programu Rezydencji Poetyckich w czasie pobytu w Krakowie będą mogli realizować projekt poetycki, którego zarys przedstawią w zgłoszeniu.

Regulaminy konkursów oraz załączniki na stronie Fundacji.

(źródło Fundacja Wisławy Szymborskiej)

Dodaj komentarz