Konkursy Konkursy literackie

Najlepszy książkowy debiut podróżniczy 2022 roku – IV edycja Nagrody im. Macieja Kuczyńskiego

Organizatorzy konkursu literackiego Kolosów im. Macieja Kuczyńskiego, zapraszają do udziału w nim osoby, które w okresie od 1 stycznia 2022 roku do 31 grudnia 2022 roku opublikowały książkę w formie drukowanej i w języku polskim, która dla jej autora, autorki lub autorów jest debiutem w dziedzinie literatury podróżniczej. Zgłaszać kandydatury mogą zarówno sami autorzy, jak i wydawcy.


Nagroda, w postaci honorowej statuetki oraz 5000 złotych, zostanie wręczona podczas najbliższych Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów (Kolosy), które odbędą się w weekend 24-26 marca 2023 roku.

Zgłoszenia w formie wypełnionego formularza i dołączonego egzemplarza książki w formie elektronicznej, należy przesłać do końca stycznia 2023 roku na adres ksiazka@kolosy.org

Regulamin konkursu.

Laureatem pierwszej został Cezary Borowy, autor książki Spowiedź Hana Solo, drugiej Rafał Wierzbicki, autor Subarctiki, trzeciej Dorota Filipiak, autorka książki Rumunia. Pęknięte lustro Europy.Patronem nagrody jest Maciej Kuczyński, zmarły w 2019 roku wieloletni członek Kapituły Kolosów, wybitny speleolog i znakomity pisarz, którego książki stały się inspiracją do własnych poszukiwań dla kilku pokoleń czytelników.
(info kolosy.pl)

Dodaj komentarz