Promocje książek Rynek wydawniczy Spotkania literackie

“Autorski kwadrans” ze Stanisławem Syrewiczem

Gościem Miłki Skalskiej będzie Stanisław Syrewicz, bohater i współautor książki Co u Pana słychać? Zależy, co zgram Wydawnictwo Federal Media Company.


Stanisław Syrewicz jest kompozytorem i reżyserem. W drugiej połowie lat 70. napisał muzykę do ponad 30 spektakli teatralnych i wielu programów telewizyjnych. Jego piosenki z tamtego okresu wykonywane były przez czołowych polskich artystów, wspomnijmy choćby Marylę Rodowicz, Magdę Umer, Marka Kondrata, Daniela Olbrychskiego, Piotra Fronczewskiego. W 1977 roku współtworzona przez niego piosenka „Śpiewać każdy może” wykonana przez Jerzego Stuhra na 15. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, stała się ogólnopolskim klasykiem.

Międzynarodową karierę rozpoczął skomponowaniem muzyki do pierwszej filmowej koprodukcji polsko-brytyjskiej „Sherlock Holmes & Dr Watson”. Współpracował z najlepszymi. Skomponował muzykę do ponad 100 filmów, współpracując m.in. z Johnem Frankenheimerem, Kenem Russellem, Ferdinandem Fairfaxem, Andrzejem Żuławskim, Jerzym Skolimowskim. Napisał też muzykę do filmu „Miłość na wybiegu” i serialu „Dom nad rozlewiskiem”.

1 grudnia 2022 odbyła się premiera książki Co u Pana słychać? Zależy, co zgram wydanej nakładem Wydawnictwa Federal Media Company. Jest to rozmowa Jacka Pałasińskiego ze Stanisławem Syrewiczem.

Natomiast 10 stycznia 2023 Miłka Skalska postawi pytania, których nie znajdziecie Państwo w tej książce.

Spotkanie odbędzie się na facebookowym profilu Autorzy Książek w Obiektywie 10 stycznia o godz. 19:00Agencja promocji AUTORZY KSIĄŻEK W OBIEKTYWIE – koncentruje swoją uwagę na autorach książek oraz ich dziełach literackich. Pomaga pisarzom, poetom wypromować swój wizerunek. Fotografie wizerunkowe, krótkie filmy reklamowe, spotkania autorskie. Wywiady, recenzje książek, a także reportaże ze spotkań, targów i festiwali uzupełniają ofertę agencji.
(info AP Autorzy Książek w Obiektywie)

Dodaj komentarz