Poligrafia poligrafia - różne

Nowa „gwiazda” w centrum pokazowym firmy DKS w Gdańsku

Firma DKS przygotowała specjalny „prezent” dla klientów, instalując w swoim showroomie w Gdańsku najnowszą przemysłową maszynę cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120, wyposażoną w sześć stacji drukujących i umożliwiającą drukowanie dziewięcioma kolorami. Tym samym dołączyła ona do wielu znajdujących się w tym – jak podaje firma – największym centrum pokazowym rozwiązań cyfrowych w Polsce północnej, wzbudzając niemal od razu zainteresowanie klientów nie tylko z tego regionu, ale z całej Polski.


Jak podkreśla dostawca, pierwsze prezentacje i testy Revoria Press PC1120 przeprowadzone dla klientów m.in. z Gdańska, Krakowa i Wrocławia – potwierdzają, że maszyna staje się „gwiazdą” wśród prezentowanych tu rozwiązań. Jest też największym – w historii centrum pokazowego DKS – z zainstalowanych tu urządzeń. Szerszej publiczności zostanie ono zaprezentowane podczas targów RemaDays Warsaw 2023, odbywających się w dniach od 1 do 3 lutego, a także podczas Dni Otwartych, jakie zostaną zorganizowane w centrali DKS w Gdańsku w pierwszej połowie marca.

DKS to od lat firma dostarczająca najnowsze rozwiązania technologiczne dla branż poligraficznej, reklamowej, CAD&GIS oraz biurowej (tu bardzo ważnym elementem oferty jest połączenie urządzeń z rozwiązaniami sofwerowymi – dzięki czemu coraz częściej odbiorcami naszych rozwiązań są duże korporacje oraz różnego rodzaju instytucje) – mówi Marian Stasiewski, prezes firmy. – Zajmujemy się sprzedażą detaliczną, hurtową oraz eksportem urządzeń i materiałów eksploatacyjnych . Istotnym elementem naszej działalności jest także serwis, oferujący obecnie naprawy gwarancyjne, pogwarancyjne, sprzedaż części i materiałów oraz wieloletnie kompleksowe kontrakty, dotyczące obsługi serwisowej. Jako multibrandowy dostawca posiadamy w swojej ofercie urządzenia wielu marek, by w jak największym stopniu zaspokajać potrzeby klientów i zmieniającego się rynku. Zawsze bowiem staramy się podchodzić do ich wymagań holistycznie, uwzględniając ich oczekiwania oraz potrzeby ich klientów, bo to napędza nasz wspólny rozwój. Od lat wiele z oferowanych przez nas maszyn można oglądać i testować w naszym showroomie w Gdańsku, znajdującym się w głównej siedzibie firmy. Udało nam się stworzyć tu największe centrum pokazowe maszyn cyfrowych w Polsce północnej. Tym razem zainstalowaliśmy tu największą w naszej dotychczasowej historii maszynę o ogromnych możliwościach – Fujifilm Revoria Press PC1120, która od razu zainteresowała zarówno naszych obecnych klientów, jak i zupełnie dla nas nowe firmy, co bardzo nas cieszy”.

To naprawdę wyjątkowe rozwiązanie – podkreśla Andrzej Ćwikliński, dyrektor sprzedaży systemów produkcyjnych w firmie DKS. – Fujifilm Revoria Press PC1120 umożliwia drukowanie w sześciu kolorach w jednym przebiegu (CMYK plus dwa dodatkowe do wyboru spośród pięciu dostępnych kolorów specjalnych), dzięki czemu zapewnia możliwość drukowania unikatowych produktów końcowych pozwalających uzyskać wyższą marżę. Posiada podciśnieniowy podajnik do wydruków SRA3+ oraz długich (typu baner), którego konstrukcja znacząco różni się od oferowanych przez innych producentów i pozwala na wyższą produktywność bez zacięć papieru także przy trudnych podłożach. Oferuje on prędkość drukowania 120 str. A4 na minutę, niezależnie od gramatury podłoża. Gwarantuje wysoki standard pracy bez przestojów przy stałych miesięcznych wolumenach na poziomie 200 tys. wydruków i wyższych. Wszystko to sprawia, że jest to rozwiązanie, które ma szansę swoim użytkownikom zbudować przewagę konkurencyjną nie niełatwym rynku zleceń. Zapraszamy więc do naszej siedziby, gdzie można oglądać i testować to urządzenie”.

Tworząc swój showroom, firma DKS chciała nie tylko prezentować w nim najnowsze rozwiązanie ze swojej oferty, ale także szerzyć wiedzę dotyczącą najnowszych technologii. Od wielu lat firma organizuje tu prezentacje, szkolenia, Dni Otwarte zapraszając swoich klientów do kontaktu z urządzeniami pracującymi „na żywo”. Jednocześnie nie zrezygnowała z bycia jak najbliżej użytkowników swoich rozwiązań, tworząc sieć 12 oddziałów działających w całej Polsce. Jednak to tu, w liczącej sobie ponad 5000 m2 siedzibie głównej firmy w Kowalach pod Gdańskiem, z dodatkowym magazynem o powierzchni 3200 m2, utworzyła centrum rozwiązań cyfrowych, które przyciąga klientów z całej Polski.

Mamy nadzieję, że nasza najnowsza propozycja – oferująca szereg innowacyjnych rozwiązań wychodzących naprzeciw oczekiwaniom firm poligraficznych zainteresuje wielu z nich. Wśród zalet maszyny Fujifilm Revoria Press PC1120 należy wymienić m.in. 10-bitową głębię barw, która daje jej przewagę nad innymi dostępnymi rozwiązaniami bazującymi na 8-bitowej głębi, co jest szczególnie widoczne w zakresie łagodnych przejść tonalnych oraz liczby barw możliwych do wydrukowania. Oferując możliwość drukowania koloru białego Fujifilm Revoria otwiera przed jej użytkownikami nowe rynki – np. etykiet i naklejek drukowanych na foliach. Firma Fujifilm, bazując na swoim ogromnym doświadczeniu w offsecie, fleksografii i sitodruku, stworzyła tym samym solidne, przemysłowe rozwiązanie, które z przyjemnością możemy zaoferować klientom, wykorzystując z kolei nasze 30-letnie doświadczenie w branży poligraficznej. Warto podkreślić, że oferta DKS jest bardzo szeroka i mamy nadzieję, że wizyta w naszym showroomie może zainspirować wiele drukarń do zmian, dlatego serdecznie zapraszamy do spotkania z nami” – podsumowuje Andrzej Ćwikliński.

(info PAI, zdjęcie: od lewej: Marian Stasiewski (prezes firmy DKS), Andrzej Ćwikliński (dyrektor sprzedaży systemów produkcyjnych w firmie DKS))

Dodaj komentarz